Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Man of Medan - Pressure: zalane pomieszczenie, właz, kłódka, zawias

Fliss i Brad próbują uciec z pułapki z wodą.

Bieżąca scena w grze The Dark Pictures - Man of Medan staje się dostępna, jeśli w poprzednim rozdziale o nazwie Ritual doprowadziłeś do spotkania Fliss i Brada bez żadnych halucynacji, a chłopak miał na sobie maskę przeciwgazową. W takim przypadku bohaterowie wyruszą na dalszą eksplorację okrętu.

Rusz przed siebie i przejdź przez wąskie przejście. Następnie skieruj się w prawo i wdrap się na podwyższenie (1). Dostaniesz się tam po chwili, po tym, jak Brad udzieli dziewczynie pomocy.

Po wejściu na górę przejdź przez przejście, po czym przyjrzyj się kracie (2) z kłódką i zepsutej drabinie (3).

Wróć do poprzedniej lokacji i zwróć uwagę na starą saperkę (4), po czym podejdź do zejścia (5). Możesz zeskoczyć na dół, jako Fliss (Confident) lub namówić do tego Brada (Worried). Obydwie odpowiedzi pogorszą relacje między postaciami, jednak druga bardziej. Ponadto jest to decyzja fabularna (Bearing - kategoria Ships in the Night).

Bez względu na to, którą postacią zszedłeś na dół przejdź przez jedne drzwi, a potem otwórz kolejne. Wpadniesz w pułapkę, w której pomieszczenie zacznie być zalewane przez wodę (jest to kolejny fragment fabularny - Bearing, kategoria Ships in the Night).

Bez względu na to, która postać zacznie się topić, druga pobiegnie po saperkę. Musisz teraz zdecydować czy przy jej pomocy zniszczyć kłódkę (Panicked - 5) czy też zawias (Insistent - 6). Jeśli tonie Brad, to należy dwukrotnie wybrać opcję Smash Hinge.

Jeśli dokonałeś właściwych wyborów, to tonący zostanie uratowany, w przeciwnym razie zginie (jest to kolejna decyzja fabularna - kategoria Ships in the Night). Bez względu na przebieg sceny, w tym momencie dobiegnie do końca.

Następnie: Man of Medan - Plunged: upadek do wody, sobowtór Aleksa

Spis treści: The Dark Pictures: Man of Medan - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Man of Medan - Ritual: sala balowa, halucynacje, człowiek w kapturze

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze