Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Man of Medan - Caskets: kuchnia, nóż, trumny, zwłoki

Docieramy do miejsca z trumnami.

Po zakończeniu sceny o nazwie An Escape rozpocznie się kolejny fragment przygody w Man of Medan. Tym razem pokierujesz poczynaniami Aleksa, którym wyrusz za Julią.

Po drodze możesz nieco się porozglądać, odnajdując między innymi kartkę przy radiu. Kiedy będziesz gotowy ruszaj dalej przez wąski korytarz (1).

W końcu dotrzecie do kuchni. Z lewej strony, na blacie, znajduje się nóż (2), który możesz podnieść. Jest to jedna z decyzji fabularnych (Bearings - kategoria ). Przy podnoszeniu go należy wykazać się pewnością siebie (Confident). Jeśli nie chcesz go brać, to skorzystaj z opcji lękliwej (Apprehensive). Pierwsza decyzja polepszy relacje z Conradem, a druga je pogorszy.

W kuchni możesz jeszcze zajrzeć do szafki, gdzie znajdziesz ciało szczura. Możesz o tym powiedzieć Julii (Truthful) i poprawić z nią stosunki lub zataić tę informację (Protective), co je pogorszy. Na koniec możesz jeszcze sprawdzić garnek. Następnie skorzystaj z przejścia (3) z prawej.

Trafisz do rozległego pomieszczenia, gdzie znajdziesz obraz i dziennik. Aby przejść dalej skieruj się do przejścia z prawej. Po scence będziesz musiał podjąć decyzję między irytacją (Annoyed) i zmartwieniem (Worried) - pierwsza opcja pogorszy relacje z Julią, a druga je polepszy.

Idąc dalej dotrzesz do pomieszczenia z trumnami, gdzie znów możesz pogorszyć stosunki z Julią (Dismissive) lub je polepszyć (Supportive). Możesz przyjrzeć się trumnom, odkrywając sekrety. Jedną z lewej (4) można otworzyć, a następnie zareagować szokiem (Shocked) i zyskać sympatię Julii lub utracić ją wybierając wariant obronny (Defensive).

Następnie możesz odsłonić kotarę (5), za którą znajdziesz szczura i głowę, która okaże się naczyniem. Kiedy będziesz gotowy opuść pomieszczenie przez przejście (6) z lewej.

Przejdź przez korytarz i kontynuuj do pomieszczenia ze zwłokami (7) na łóżku. Możesz przejść do toalety, gdzie znajdziesz środki przeciwbólowe. Następnie ruszaj przez przejście (8) z lewej.

Kontynuuj, aż do kolejnej lokacji, gdzie Julia zacznie wołać Conrada. Możesz ją uciszyć (Cautious) i pogorszyć relacje lub dołączyć się do niej (Anxious) i polepszyć je. Po chwili bieżąca scena się zakończy.

Następnie: Man of Medan - Danny: korytarze, klucz, nóż, hangar z pojazdami

Spis treści: The Dark Pictures: Man of Medan - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Man of Medan - An Escape: ucieczka, distributor cap

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze