Skip to main content

Lost Ark - logging: siekiera, wycinanie drzew

Zdolność pozwalająca zbierać drewno i inne materiały z drzew.

Logging to jedna ze zdolności zbierackich w Lost Ark. Za jej sprawą możesz wycinać niektóre drzewa, by pozyskiwać z nich materiały - drewno, a także inne elementy, które potem wykorzystasz w rzemiośle czy rozwoju własnej twierdzy (Stronghold).

By móc rozpocząć wycinkę musisz wpierw odblokować zdolności z grupy trade skills. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zajrzyj na stronę trade skills: rodzaje, jak odblokować gdzie opisaliśmy cały proces.

Potem udaj się do dowolnego handlarza typu trade skill tools merchant (1) - na pierwszego z nich natrafisz w Lakebar Village, w tym samym miejscu, w którym odblokowujesz zdolności. Wejdź z nim w interakcję, by zakupić odpowiednie narzędzie.

W tym wypadku interesuje cię Novice Logging Tool (2). Kliknij na nim prawym i sfinalizuj zakup, a następnie wejdź do ekwipunku i załóż przedmiot na postać, klikając na nim prawym przyciskiem myszy.

Teraz tylko musisz znaleźć odpowiednie drzewo do wycinki. Te oznaczone są na mapie za pomocą ikonki drewna (3). Zbliż się do drzewa (4) i wejdź z nim w interakcję, by rozpocząć wycinkę. Gdy pasek się zapełni, otrzymasz surowce - drewno, a czasami też inne cenne przedmioty.

Za każde wycięte w ten sposób drzewo rozwiniesz zdolność Logging. To z kolei pozwoli ci wycinać coraz to bardziej wartościowe drzewa i zdobywać cenniejsze surowce.

Spis treści: Lost Ark - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Lost Ark - foraging: zbieranie kwiatów i roślin

Zobacz także