Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Lost Ark - kanał, channel: do czego służy

Na co wpływa kanał i jak go zmienić.

W trakcie rozgrywki w Lost Ark z pewnością zauważyłeś ludzi piszących o kanale (channel) bądź zwróciłeś uwagę na stosowną informację w prawym górnym rogu ekranu. Do czego służą kanały i na co wpływają - a także jak je zmienić? Na te pytania odpowiadamy na niniejszej stronie.

Jak wspomnieliśmy, kanał na którym jesteś sprawdzisz w prawym górnym rogu ekranu (1). Po kliknięciu na ten wskaźnik pokaże się lista dostępnych kanałów (2) - ich finalna ilość zależy od serwera, na którym grasz.

Jeśli klikniesz na inną pozycję, niż ta, która była domyślnie, automatycznie zmienisz kanał - gra się przeładuje i wrócisz do miejsca, w którym byłeś.

Na co to jednak wpływa? Na widoczność innych graczy. Jeśli na tym samym kanale co ty jest inny gracz i będzie w pobliżu ciebie, zobaczysz jego postać. Jeśli z kolei dzielą was kanały - albo grasz z kimś w drużynie i jesteście na innych kanałach - nie będziesz w stanie go zobaczyć i wejść z nim w interakcję.

Pośrednio wpływa to także na możliwość skutecznego zabijania potworów. Jeśli w danej okolicy, w której masz kogoś wyeliminować, jest masa innych graczy, po prostu zmień kanał. Wtedy w spokoju załatwisz wrogów i ukończysz zadanie.

Spis treści: Lost Ark - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Lost Ark - party: jak stworzyć drużynę

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Lost Ark

PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze