Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Lies of P - Czempion Victor: walka z bossem

Jak pokonać Czempiona Victora.

Czempion Victor to kolejny główny boss w grze Lies of P. Znajdziesz go w Galerii Wielkiej Wystawy.


Na tej stronie:


Czempion Victor: pierwszy etap

Victor to zmutowana, humanoidalna bestia, która do walki używa swoich pięści. Pomimo pokaźnych rozmiarów walka z nim nie należy do najtrudniejszych. Możesz podejść do niej na dwa sposoby - skupiając się na odbijaniu ataków lub unikaniu.

W przypadku używania gardy doskonałej - Victor wykonuje spore zamachy przy każdym ataku, dzięki czemu łatwo przewidzieć, kiedy uderzy. Jeśli natomiast zdecydujesz się na wykonywanie uników, pamiętaj, że posiada on stosunkowo niewielki zasięg. Możesz bezpiecznie odskoczyć lub odbiec, by uniknąć ataków.

W obu przypadkach najlepszą taktyką będzie uciekanie na bezpieczną odległość, a gdy wykona atak - ustawianie się za plecami Victora. Jest to zdecydowanie jego najsłabszy punkt - nie sięga cię tam swoimi atakami. Gdy będziesz za nim, może on użyć ataku ramieniem, by spróbować cię trafić, jednak jest on bardzo prosty do uniknięcia.

Victor posiada kilka ataków, na które warto zwrócić uwagę. Pierwszym z nich jest szarża. Czempion opiera się na rękach, po czym szarżuje w Twoją stronę. Jeśli przebiegnie za ciebie, po około dwóch sekundach spróbuje wyprowadzić kolejny atak, więc pamiętaj, by w porę odskoczyć.

Kolejnym atakiem jest pochwycenie.Victor wydaje okrzyk, podnosi ręce do góry, a następnie próbuje pochwycić cię lewą ręką. Podobnie jak przy innych atakach, wystarczy, że odskoczysz, by go uniknąć.

Victor często posługuje się atakami furii. Niektóre są wplecione w jego serię ataków, warto jednak pamiętać o jednym z nich. Czempion podnosi nogę do góry, po czym szarżuje do przodu, próbując cię kopnąć. W tym przypadku dobrym rozwiązaniem będzie odbiegnięcie na bezpieczną odległość.

Atakiem, po którym spokojnie możesz wyprowadzić kilka darmowych uderzeń jest przygwożdżenie. Victor podnosi ręce do góry, po czym uderza nimi o ziemię. Zanim uda mu się podnieść, minie kilka sekund - wykorzystaj to, by zadać jak najwięcej obrażeń.


Czempion Victor: drugi etap

Kiedy zbijesz pasek życia Victora do mniej więcej połowy, zobaczysz scenkę, w której staje się większy, uwalniając swój pełny potencjał. Jednak, jeśli chodzi o walkę, zmienia się bardzo niewiele.

Co prawda zaczyna dodawać do niektórych swoich ataków dodatkowe ciosy, jednak jest on dalej powolną bestią z krótkim zasięgiem. Podobnie jak w przypadku pierwszej fazy, staraj się pozycjonować za jego plecami, a gdy zobaczysz, że odwraca się, by zaatakować - odbiegnij i poczekaj, aż wykona swój atak.

Warto pamiętać, że gdy w drugiej fazie wyprowadzisz go z równowagi, poczekaj, zanim podejdziesz, by wykonać śmiertelny cios. Victor po upadku wyprowadza szybki cios. Dopiero po nim możesz bezpiecznie go zaatakować.


Nagrodami za pokonanie Czempiona Victora są:

  • ergo odrodzonego czempiona,
  • 12 852 ergo.

Spis treści: Lies of P - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Lies of P - Król Marionetek: walka z bossem

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Lies of P

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze

Mikołaj Kloc

Współpracownik

Komentarze