Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Lies of P - Król Marionetek: walka z bossem

Jak pokonać Króla Marionetek.

Król Marionetek to kolejny boss w grze Lies of P. Znajduje się on w operze Estella, na końcu ulicy Rosy Isabelle.


Na tej stronie:


Król Marionetek: pierwszy etap

Król Marionetek jest potężną, uzbrojoną marionetką, która posiada dwie pary rąk - zwykłą oraz drugą, wykonaną z elastycznych rur. Uważaj na ataki wyprowadzane za pomocą zwykłych rąk - pojedynczy, który zaczyna zamachnięciem ze swojej lewej strony oraz podwójny, przy którym wykonuje zamach z prawej.

Idealnym atakiem do łatwego uniknięcia lub skontrowania perfekcyjnym odbiciem jest uderzenie z obrotu. Król Marionetek robi zamach, a następnie wykonuje obrót i próbuje przygnieść cię ręką, po chwili powtarzając atak. Pomiędzy jednym a drugim uderzeniem jesteś w stanie wyprowadzić jeden atak ciężką bronią oraz 2-3 lżejszym orężem.

Jeśli boss sam nie odskoczy, odbiegnij na bezpieczną odległość i poczekaj, aż ponownie wykona ten atak. Staraj się nie przebywać w jego zasięgu, ponieważ ataki rękami są nieco trudniejsze do uniknięcia. Gdy będziesz za daleko, Król Marionetek może skrócić dystans opierając się na ramionach i doskakując do ciebie. Jeśli będzie za blisko - odsuń się lekko i poczekaj na ponowny atak z obrotu.

Kolejnym atakiem Króla Marionetek jest atak próżniowy. Przechyla się on do przodu i zaczyna wciągać powietrze przez wiatrak, który znajduje się na jego placach. Kiedy zobaczysz ten atak, odbiegnij na bezpieczną odległość, ponieważ po chwili obszar dookoła wybuchnie.

Król Marionetek może wykonać także atak tornadem. Zaczyna wtedy kręcić się wokół własnej osi i machać ramionami. Możesz wbiec do środka i śmiało wykonać kilka ataków. Jeśli jednak nie zdążysz tego zrobić, musisz jak najszybciej uciec jak najdalej - podobnie jak przy ataku próżniowym, po chwili obszar dookoła wybucha (poza obszarem przy bossie).

Gdy zbijesz około 40% życia bossa, wyda on z siebie okrzyk bojowy, po którym wejdzie w szał i wykona przed sobą serię ataków. Pilnuj paska życia Króla i odsuń się, gdy usłyszysz okrzyk.

Po okrzyku Król Marionetek oprze się na swoich ramionach i doskoczy do ciebie. Otrzyma również kilka nowych ataków. Staraj się je blokować lub unikać skokiem do przodu - posiadają większy zasięg, jednak ich martwym punktem jest obszar obok bossa, gdyż tam często nie sięgają. Gdy będziesz blisko, wykonaj kilka ciosów po czym odskocz na bezpieczną odległość i powtarzaj czynność, czekając na uderzenie z obrotu.

Oprócz nowych zamachnięć boss może wykonać jeszcze jeden atak - wybuchające pociski. Król wystrzeliwuje kilka pocisków dookoła siebie, tworząc pole minowe. Po kilku chwilach wybuchną, zadając obrażenia. Możesz podbiec do Króla i zaatakować go w trakcie tego ataku, uważaj jednak na pozostawione miny.


Romeo, Król Marionetek: drugi etap

Gdy uda ci się zbić całe życie bossa, przejdzie on do swojej drugiej fazy. Okaże się, że w środku maszyny znajduje się prawdziwy Król Marionetek, Romeo, który stanie z tobą do dalszej walki.

Romeo jest znacznie silniejszy i szybszy niż poprzednia faza bossa. Do walki używa kosy, a jego ataki zadają spore obrażenia. Jeśli czujesz się pewnie, możesz spróbować walczyć używając gardy doskonałej, by odbijać jego ataki. W innym przypadku zachowuj bezpieczny dystans, a gdy wykona serię ataków, skontratakuj 1-2 uderzeniami, po czym poczekaj na kolejną serię. Wytrącenie z równowagi również pozwoli na zadanie obrażeń.

Trzymanie Romeo na odległość spowoduje, że wykona ruchy skracające dystans. Są dość łatwe do uniknięcia, a po ich wykonaniu potrzebuje on chwili czasu, by odzyskać postawę. Po jednym z doskoków może wyprowadzić atak furii, unosząc ciało na wbitej kosie i atakując kopnięciem. Gdy zobaczysz, że go przygotowuje, odbiegnij po czym wróć i wyprowadź dodatkowe ataki.

Drugim atakiem furii jest wyskok w górę, po którym do ciebie doskakuje. Podczas ataku Romeo wisi przez chwilę w powietrzu, dzięki czemu możesz w porę odskoczyć lub odbiec, a następnie wrócić i zaatakować.

Romeo potrafi także wykonać serię zwykłych szarży, po których robi duży atak zamaszysty. Tutaj również wystarczy, że w porę unikniesz ataku, tym razem skacząc w jego kierunku, by nie dostać w plecy.

Zdecydowanie najtrudniejsza jest seria ataków, przed którą Romeo nakłada na swoją kosę ogniste wzmocnienie. Jest to bardzo długa sekwencja ciosów, które są niemal niemożliwe do uniknięcia. Gdy tylko zobaczysz, że ostrzy swoją broń, natychmiast ulecz się do pełni zdrowia. Najlepszym rozwiązaniem będzie wyćwiczenie gardy idealnej, by odbić serię ataków, możesz jednak spróbować uciekać wykonując okazjonalne uniki.

Romeo wykona ten atak pierwszy raz, gdy zbijesz jego życie do około połowy. Od tego momentu staraj się pokonać go jak najszybciej, nie omijając żadnej okazji na atak, aby nie dopuścić do ponownego użycia sekwencji.


Nagrodami za pokonanie Króla Marionetek są:

  • ergo spalonego białego króla,
  • formalny strój księcia marionetek,
  • czyjś naszyjnik,
  • 11 025 ergo.

Następnie: Lies of P - Czempion Victor: walka z bossem

Spis treści: Lies of P - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Lies of P - Biała Dama: walka z bossem

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Lies of P

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze

Mikołaj Kloc

Współpracownik

Komentarze