Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Lies of P - Bractwo Czarnych Królików: walka z bossem

Jak pokonać Bractwo Czarnych Królików.

Bractwo Czarnych Królików to nasi kolejni przeciwnicy w Lies of P. Spotkamy ich na końcu Relikwii Trismegistosa.


Bractwo Czarnych Królików powraca. Po wcześniejszym pokonaniu Najstarszego z Bractwa tym razem przyjdzie zmierzyć się nam z resztą jego członków... oraz ze wskrzeszonym Najstarszym.

W przeciwieństwie do poprzedniej walki, tutaj najpierw walczymy z żyjącą trójką. Ich ataki są takie same jak poprzednio, jednak każdy z nich nakłada negatywny efekt przy atakach. Ekscentryk używa porażenia elektrycznego, Maniak bojowy przegrzania, natomiast Najmłodsza rozkładu. Wyposaż się w ampułkę oczyszczenia atrybutów, by unikać negatywnych efektów.

Mimo, że musisz walczyć z trójką przeciwników naraz, to w trakcie walki główny atakujący będzie się zmieniać. Kiedy usłyszysz kwestię dialogową oraz zobaczysz, że wróg nakłada wzmocnienie na broń, oznacza to, że się zmieniają.

Pamiętaj, że nawet jeśli walczysz z głównym atakującym, pozostali członkowie Bractwa wciąż mogą cię zaatakować. Utrzymaj bezpieczny dystans, by nie prowokować walki wręcz. Dodatkowo, każdy z nich posiada atak zasięgowy - Najmłodsza i Ekscentryk rzucają pociski, natomiast Maniak bojowy przyciąga cię do siebie sznurkiem z ramienia.

Gdy zabijesz pierwszego członka Bractwa, musisz zmienić taktykę. Tym razem nie śpiesz się z szybkim zabiciem kolejnego. Atakuj przeciwników naprzemiennie, aż oboje będą mieli mało zdrowia.

Dlaczego? W momencie, gdy na polu walki zostanie tylko jeden wróg, do walki dołączy wskrzeszony Najstarszy z Bractwa. Gdy tylko pokonasz drugiego z trzech członków, jak najszybciej pobiegnij do ostatniego ocalałego i go dobij. W innym przypadku czeka cię walka z dwoma agresywnymi przeciwnikami.

Najstarszy z Bractwa posiada te same ataki co w poprzedniej walce, z wyjątkiem jednego. Gdy zobaczysz, że jego ręka zaczyna świecić na niebiesko, oznacza to, że wypuści falę energii. Możesz uniknąć ataku chowając się za jedną z przeszkód znajdujących się na arenie, lub wykonując przewrót w odpowiednim momencie.

Nagrodami za pokonanie Bractwa Czarnych Królików są:

  • kwarc,
  • 14 721 ergo.

Następnie: Lies of P - Strażnik drzwi: walka z bossem

Spis treści: Lies of P - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Lies of P - Skażony Tamburmajor: walka z bossem

Read this next