Skip to main content

Lies of P - Najstarszy z Bractwa Czarnych Królików: walka z bossem

Jak pokonać Najstarszego z Bractwa.

Najstarszy z Bractwa Czarnych Królików jest kolejnym głównym bossem w grze Lies of P. Znajduje się on na końcu Dzielnicy Malum.


Na tej stronie:


Walka z Najstarszym z Bractwa

Boss Dzielnicy Malum różni się nieco od zwyczajnej, kilkuetapowej walki z bossem. W tym przypadku Najstarszy nie posiada faz walki. Zamiast tego, w trakcie potyczki, do Najstarszego dołączają inni członkowie Bractwa. Zacznijmy od ataków Najstarszego.

Atak z wyskoku - Najstarszy wyskakuje w górę, by po chwili uderzyć bronią w ziemię. Atak jest dość łatwy do uniknięcia, wystarczy odskoczyć w bok.

Atak obrotowy - Najstarszy wyciąga broń przed siebie, po czym wykonuje pięć obrotów, przesuwając się w Twoją stronę. Najbezpieczniejszym sposobem będzie trzymanie gardy podczas ataku, a następnie zaatakowanie bossa, by odnowić trochę zdrowia.

Uderzenie przygwożdżające - Najstarszy podnosi broń, a następnie wykonuje atak z góry. Czasami może wykonać do czterech ataków pod rząd - ostatni będzie atakiem furii. Jest to jeden z łatwiejszych ataków do odbicia, ponieważ mają one lekkie opóżnienie.

Kopnięcie - Najstarszy używa wytrącającego kopnięcia, a następnie wykonuje kilka ataków. Możesz spróbować użyć gardy doskonałej lub zwyczajnie zablokować nadchodzące ataki.

Seria ataków - Najstarszy wykonuje zamachnięcie, po czym kontynuuje serią ataków. Pierwsze zamachnięcie może być także atakiem furii. Jest to zdecydowanie najgroźniejszy ruch bossa, więc jeśli masz możliwość - odskocz na bezpieczną odległość. W innym przypadku utrzymuj gardę.


Członkowie Bractwa

Gdy usłyszysz, że do walki dołącza ktoś z członków Bractwa, polecamy odbiegnąć od Najstarszego i poczekać, aż nowy przeciwnik do ciebie podejdzie. Kiedy znajdujesz się dalej od głównego bossa, będzie on powoli szedł w twoją stronę. Staraj się utrzymywać go w polu widzenia, gdyż okazjonalnie może wykonać szarżę. Zachowuj dystans, by nie brał udziału w walce.

Członkowie Bractwa nie zadają dużych obrażeń, ale są bardzo natrętni, dlatego wyeliminowanie ich powinno być priorytetem. Są stosunkowo mało wytrzymali, jednak bądź ostrożny i nie zapominaj o obronie.

Członkini Bractwa jest pierwszym pomocnikiem Najstarszego. Jest zdecydowanie najbardziej zwinna. Walczy dwoma krótkimi mieczami wykonując szybkie ataki, piruety i skoki. Jej słabością jest fakt, że dość łatwo wytrącić ją z równowagi, co możesz wykorzystać na swoją korzyść, wyprowadzając kilka udanych ataków.

Drugi z Braci używa do walki włóczni. Jest mniej zwinny od poprzedniczki, jednak ma w zanadrzu szarżę oraz kilka skoków skracających dystans. Posiada również większą równowagę, więc staraj się atakować w przerwach pomiędzy jego ciosami.

Trzeci członek Bractwa walczy zakrzywionym mieczem. Posiada również rękę legionu, która wyposażona jest w przyciągający sznur, podobny do Sznurka Marionetki. Nie jest zbyt mobilny, ale jego ataki są dość szybkie. Może również użyć ręki legionu, by skrócić między wami dystans.


Nagrodami za pokonanie Najstarszego z Bractwa Czarnych Królików są:

  • Bryła olśniewającego ergo,
  • Gest „Prowokuj”,
  • 10 180 ergo.

Następnie: Lies of P - Biała Dama: walka z bossem

Spis treści: Lies of P - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Lies of P - Upadły arcybiskup Andreus: walka z bossem

Read this next