Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy - Minizestawy i czerwony klocek: Zamek Maz

Sprawdź, gdzie szukać sekretów w rozdziale 5.

Podobnie, jak w przypadku sekretów w innych misjach, tutaj również najlepiej jest skorzystać z trybu gry swobodnej w celu zdobycia wszystkich minizestawów i czerwonego klocka. Odblokujesz w ten sposób postacie niezbędne do zdobycia niektórych sekretów. Jednym z takich przykładów jest admirał Ackbar, dostępny po ukończeniu zadania dodatkowego Poe na ratunek. Oprócz niego w tym zadaniu przyda się postać mogąca niszczyć pęknięte klocki (np. Hurid-327 do kupienia w menu postaci - drugi rząd od dołu, prawa strona), a także potrafiący latać Athgar Heece, którego odblokujesz w zadaniu dodatkowym Powrót Lora Sana Tekki (jest do wyboru w pierwszym rzędzie od góry).

Poniżej znajdują się sposoby zdobycia wszystkich 10 minizestawów, które znajdziesz na tym etapie. Zebranie wszystkich umożliwi odblokowanie nowego pojazdu. Dodatkowo na każdym z etapów znajdziesz jednego czerwonego klocka, które możesz następnie wykupić i odblokowywać w ten sposób dodatki i oszustwa (np. mnożniki zbieranych monet).

Podejście do zamku

Minizestaw #1 - przed wejściem do zamku będziesz często atakowany przez małe jaszczurki. Rozpraw się z dziewięcioma, a otrzymasz minizestaw.


Czerwony klocek - zaraz na starcie misji podejdź do pękniętego fragmentu muru i zniszcz go (obrazek powyżej) korzystając np. z Hurida-327.


Minizestaw #2 - z prawej strony pierwszej lokacji znajdziesz basen, do którego wskocz Ackbarem (obrazek powyżej).


Minizestaw #3 - na placu ze śpiącym gigantem. Po tym, jak dostaniesz się na balkon z lewej, z którego musisz zrzucić doniczkę, wejdź do wnęki (obrazek powyżej), gdzie znajdziesz minizestaw.


Minizestaw #4 - na tym samym placu, co minizestaw #3 - na ścianie z prawej znajdziesz czerwony przedmiot. Strzel w niego (obrazek powyżej), a gdy spadnie poskładaj klocki.


Minizestaw #5 - po tym, jak znajdziesz się na balkonie z lewej skorzystaj z plecaka odrzutowego (właścicielem takiego jest np. Athgar Heece) i poleć na balkon z prawej, gdzie znajdziesz następny minizestaw.


Minizestaw #6 - na balkonie z minizestawem #5 znajdziesz małe przejście z lewej. Użyj na nim np. BB-8, a przedostaniesz się na balkon z prawej, gdzie znajdziesz kolejny minizestaw.


Piwnica w zamku

Minizestaw #7 - po dotarciu do piwnicy udaj się na szczyt schodów na górze ekranu (obrazek powyżej), dzięki czemu trafisz do następnej znajdźki.


Minizestaw #8 - musisz zniszczyć cztery pajęczyny. Pierwszą znajdziesz z prawej strony w korytarzu, gdzie przemieszczasz się na dół (obrazek powyżej). Drugą znajdziesz nad pokrętłem, którego musisz użyć, aby unieść bramę dla BB-8. Trzecia jest na ścianie przed tobą w lokacji za dwoma posągami, a ostatnia w tym samym pomieszczeniu, ale z lewej strony.


Minizestaw #9 - w lokacji za dwoma posągami - pod pajęczyną znajduje się ściana zrobiona ze srebrnych klocków (obrazek powyżej). Rzuć w nią ładunkiem wybuchowym i wejdź do nowej lokacji, gdzie znajdziesz minizestaw.


Minizestaw #10 - w lokacji, gdzie musisz odpowiednio ustawić tryby, użyj mocy na drzwiach z prawej strony (obrazek powyżej).


Następnie: LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy - Minizestawy i czerwony klocek: Bitwa o Takodanę

Powrót do spisu treści: LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy - Poradnik, Solucja

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze