Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy - Minizestawy i czerwony klocek: Bitwa o Takodanę

Poznaj miejsca ukrycia wszystkich sekretów w rozdziale 6.

Aby zebrać wszystkie minizestawy i czerwony klocek rozpocznij ten etap w trybie gry swobodnej. Warto wcześniej odblokować postacie, które mogą się przydać w przypadku docierania do niektórych sekretów. Chodzi np. o admirała Ackbara dostępnego po ukończeniu zadania dodatkowego Poe na ratunek. Oprócz niego w tym zadaniu przyda się postać mogąca niszczyć pęknięte klocki (np. Hurid-327 do kupienia w menu postaci - drugi rząd od dołu, prawa strona).

Poniżej znajdują się sposoby zdobycia wszystkich 10 minizestawów, które znajdziesz na tym etapie. Zebranie wszystkich umożliwi odblokowanie nowego pojazdu. Dodatkowo na każdym z etapów znajdziesz jednego czerwonego klocka, które możesz następnie wykupić i odblokowywać w ten sposób dodatki i oszustwa (np. mnożniki zbieranych monet).

Zamkowe korytarze

Minizestaw #1 - na początku etapu użyj mocy na drzwiach z prawej strony (obrazek powyżej), a potem przetnij je mieczem świetlnym.


Minizestaw #2 - w pierwszej lokacji podejdź do drzwi z lewej i otwórz je używając mocy. Wejdź do pomieszczenia, zniszcz obiekt przed łóżkiem, a z klocków stwórz platformę, na której użyj BB-8 (obrazek powyżej). W ten sposób odkryjesz sekret.


Minizestaw #3 - w celu zdobycia tego minizestawu musisz mocą ustawić na swoje miejsca trzy statuy. Pierwszą znajdziesz w korytarzu na początku misji, na prawo od drzwi, które musisz otworzyć mieczem świetlnym (obrazek powyżej). Druga figura leży z lewej strony strzeleckiego pola bitwy (w pobliżu wieży ze snajperem). Trzecią figurkę znajdziesz na placu, gdzie musisz zmierzyć się z dużą liczbą szturmowców, zaraz po zakończeniu bitwy strzeleckiej - stoi oparta o kamień z lewej strony.


Minizestaw #4 - po wyjściu z korytarza na zewnątrz użyj Ackbara do zanurkowania w zbiorniku wodnym z lewej (obrazek powyżej), a potem z klocków poskładaj zestaw.


Minizestaw #5 - niedaleko minizestawu #4. Po wejściu na podwyższenie i zrzuceniu na dół klocków skieruj się na górę ekranu. Rozpraw się ze szturmowcami, po czym użyj lornetki i zlokalizuj nią skałę z lewej. Kiedy pojawi się srebrny pojemnik zniszcz go ładunkiem wybuchowym.


Minizestaw #6 - po zakończeniu bitwy strzeleckiej cofnij się nieco i zlokalizuj pękniętą ścianę z lewej (obrazek powyżej). Zniszcz ją np. Huridem-327, a dostaniesz się do klocka.


Minizestaw #7 - po zakończeniu bitwy strzeleckiej, na lewo od miejsca, gdzie broniłeś się przed szturmowcami z miotaczami ognia. Znajdziesz tam duże skrzydło (obrazek powyżej), które podnieś korzystając z mocy. Odsłonisz w ten sposób basen, do którego wskocz Ackbarem.


Minizestaw #8 - po zakończeniu fragmentu ze strzelaniną i wyeliminowaniu żołnierzy z miotaczami ognia - na podwyższeniu z lewej jest kontener z dwoma pomarańczowymi uchwytami. Użyj na nich haków dwóch bohaterów (np. Finna i Hana Solo), a kiedy kontener zleci na dół otrzymasz minizestaw.


Nieba Takodany

Minizestaw #9 - na początku drugiej części etapu zestrzel cztery boje (obrazek powyżej), co odblokuje minizestaw.


Minizestaw #10 - w drugiej części powietrznej bitwy zniszcz torpedami trzy posągi (obrazek powyżej). Torpedy zdobywasz poprzez niszczenie wrogich statków z tym rodzajem pocisków (różowe kule z tyłu statku).


Czerwony klocek - w drugiej części bitwy znajdziesz go na szczycie wieży w ruinach (obrazek powyżej).


Następnie: LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy - Minizestawy i czerwony klocek: Ruch Oporu

Powrót do spisu treści: LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy - Poradnik, Solucja

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze