Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

League of Legends uznane w Stanach Zjednoczonych za profesjonalny sport

Czas na Olimpiadę?

Pula nagród w trzecim sezonie zmagań profesjonalnych graczy League of Legends wynosi już 8 mln dol., ale dopiero teraz Stany Zjednoczone uznały grę za oficjalną dyscyplinę sportową.

Zniesienie wiz dla Polaków nie jest już potrzebne

Dzięki takiemu posunięciu zawodnicy League of Legends z innych krajów mogą ubiegać się o wizę pracowniczą w USA.

„Stany Zjednoczone uznały profesjonalnych graczy League of Legends za sportowców, którzy mogą pracować w USA w tym zawodzie” - mówił w wywiadzie z serwisem Gamespot Nick Allen ze studia Riot. „To przełomowy moment dla eSportu.”

„Możemy zacząć obserwować zagranicznych graczy, gdy przyjadą do Stanów. Proces jest teraz łatwiejszy, bo uznaje ich rząd” - dodał. Allen przyznał jednak, że batalia o uznanie League of Legends za dyscyplinę sportową była trudna. „To był długi proces. Wiele ludzi o to walczyło. To nie stało sie z dnia na dzień.”

Trzeci sezon zmagań World Championship w League of Legends rozpocznie się 16 września w Los Angeles, a zakończy finałem w Staples Center, 4 października. Zwycięska drużyna otrzyma milion dolarów w gotówce.

Zobacz także: League of Legends - Poradnik

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze