Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kulisy produkcji Call of Juarez: Gunslinger

Twórcy z Techlandu opowiadają o pomysłach w dwóch dziennikach deweloperskich.

Ubisoft opublikował film prezentujący kulisy produkcji strzelanki Call of Juarez: Gunslinger.

Twórcy z Techlandu opowiadają o stylu graficznym, tematyce Dzikiego Zachodu, oprawie muzycznej Pawła Błaszczaka, charakterystycznej narracji głównego bohatera czy mechanice rozgrywki.

Nieco szerzej o fabule, już tylko w języku angielskim, mówił twórca opowieści - Haris Orkin.

Scenarzysta przyznał się do czerpania inspiracji z niezależnej gry zręcznościowej Bastion, skąd zapożyczono sposób narracji. Orkin wzorował się także na klasycznych westernach, takich jak „Mały Wielki Człowiek” z 1970 roku i „Człowiek, który zabił Liberty Valance'a” z 1962 roku.

W Call of Juarez: Gunslinger wcielamy się w postać Silasa Greavesa - „bezlitosnego łowcę nagród, który przemierza Dziki Zachód w poszukiwaniu najniebezpieczniejszych przestępców”. Historia nawiązuje do legend i autentycznych wydarzeń ze Stanów Zjednoczonych XIX wieku. Wśród przeciwników spotkamy m.in. Pata Garreta, Jesse Jamesa oraz Butcha Cassidy'ego.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze