Skip to main content

Ubisoft zadowolony ze sprzedaży Call of Juarez: Gunslinger i Blood Dragon

Drugi tytuł rozszedł się w 500 tys. kopii.

Yves Guillemot, szef Ubisoftu przyznał w rozmowie z serwisem GamesIndustry International, że firma jest zadowolona ze sprzedaży tańszych tytułów rozprowadzanych drogą cyfrową: polskiego Call of Juarez: Gunslinger i Far Cry 3: Blood Dragon.

Drugi tytuł przekroczył oczekiwania wydawcy - w dwa miesiące rozszedł się w nakładzie przekraczającym 500 tys. egzemplarzy, a nawet wpłynął pozytywnie na sprzedaż podstawowej wersji Far Cry 3.

Obie gry oferowane są w cenie 15 dol., znacznie mniej niż standardowe produkcje w pudełkach, wyceniane na 60 dol. Guillemot dodał, że dobre wyniki sprzedaży pozwolą na dalsze eksperymenty z mniejszymi, tańszymi tytułami cyfrowymi.

Szef francuskiej firmy wsparł także organizację Entertainment Software Association, która apeluje o większą przejrzystość przy podawaniu wyników sprzedaży w sklepach cyfrowych.

- Daje to całej branży lepszy wgląd w to, co się dzieje - mówił. - I nie tylko branży, ale także fanom i finansistom. Musimy mieć więcej informacji, by rozwijać rynek.

Jednocześnie prezes doskonale rozumie, dlaczego branża gier wideo nadal niechętnie podaje dokładne wyniki.

- Jeśli możesz, niczego nie zdradzaj - tłumaczył. - Wszystkim się wydaje, że jeśli konkurencja wie, gdzie zarabiasz pieniądze, to zaraz skorzystają z tego pomysłu. I tak rzeczysiście się dzieje. Ale zauważyliśmy, że często dzielenie się informacjami nie jest negatywne.

Zobacz także