Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kompozytor muzyki do Skyrima nie nagra ścieżki dźwiękowej do The Elder Scrolls 6?

Jeremy Soule bez oferty współpracy ze strony Bethesdy.

Kompozytor muzyki do The Elder Scrolls: Skyrim, Oblivion i Morrowind - Jeremy Soule - nie otrzymał od Bethesdy propozycji współpracy nad szóstą częścią serii - poinformował artysta. Może to oznaczać, że ścieżką dźwiękową zajmie się kto inny (dzięki, VG247).

„Nigdy nie odwróciłbym się plecami do cyklu The Elder Scrolls, i wydaje mi się, że moje zaangażowanie w prace nad grą wpłynęłoby na decyzje kreatywne oraz kierunek, w którym seria będzie zmierzać. Dla jasności: obecnie nie współpracuję nad TES 6” - napisał muzyk na Facebooku.

Soule przekonuje, że kogokolwiek Bethesda wybierze na jego zastępstwo, wykona dobrą pracę, przyczyniając się do stworzenia doskonałej gry.

Warto nadmienić, że w 2016 roku kompozytor skrytykował Bethesdę za nie przekazanie Soule'owi informacji o wykorzystaniu jego utworów podczas koncertu muzyki ze Skyrima. Autor twierdził wtedy, że słuchacze mieli do czynienia z „transkrypcją”.

Być może sytuacja związana z koncertem miała wpływ na decyzję Bethesdy

„Ten koncert nie ma nic wspólnego ze mną i moimi oryginalnymi nagraniami” - tłumaczył. „Zrobili transkrypcję ze słuchu, a to wadliwy proces, często wypełniony błędami”.

Za muzykę do The Elder Scrolls Blades odpowiada Inon Zur, który komponował też ścieżki dźwiękowe do serii Fallout. Niewykluczone, że to jego muzykę usłyszymy w szóstej części serii fantasy.

The Elders Scrolls 6 powstanie dopiero po wydaniu przez Bethesdę Starfield - gry w klimatach sci-fi. Według nieoficjalnych informacji, podtytuł TES 6 to Redfall.

Zobacz: Skyrim - Poradnik, Solucja

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze