Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Komisja Handlu w USA przyjrzy się przejęciu Bungie przez Sony

Transakcja na celowniku.

Federalna Komisja Handlu (FTC) w Stanach Zjednoczonych rozpoczyna podobno „dogłębne” śledztwo na temat przejęcia studia Bungie przez Sony, ogłoszonego w styczniu obecnego roku.

Transakcja opiewa na 3,6 mld dolarów. FTC „automatycznie” ma obowiązek przyglądać się wszystkim zakupom tego typu powyżej 101 milionów dolarów, lecz rzadko decyduje się na „dogłębne” analizy.

Obecnie Komisja Handlu jest jednak bardziej aktywna, zwłaszcza w przypadku firm technologicznych i sprzedawania firm podmiotom spoza USA – a przejęcie Bungie spełnia oba te warunki.

Po przejęciu władzy przez Demokratów FTC zablokowało już zakup Arm przez Nvidię, wskrzesiło sprawę antymonopolową przeciwko Meta (jak nazywa się teraz Facebook), a obecnie bacznie przygląda się także zakupowi Activision Blizzard przez Microsoft.

Jak przekazał serwis The Information, Komisja domaga się obecnie dodatkowych dokumentów na temat sprzedaży Bungie, co może opóźnić ewentualne zatwierdzenie transakcji nawet o pół roku.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze