Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony kupuje Bungie, studio twórców Halo i Destiny

Za 3,6 mld dolarów.

Sony ogłosiło, że kupuje studio Bungie, twórców serii Destiny, a w przeszłości między innymi Halo.

Rozmowy trwały zapewne od wielu miesięcy, lecz informacji nie można postrzegać inaczej, niż odpowiedzi japońskiej korporacji na ogłoszoną niedawno transakcję głównego konkurenta, a więc przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft.

Jeśli mowa o Bungie, kwota zakupu wynosi 3,6 miliarda dolarów. Studio pozostanie „niezależnym podmiotem”, funkcjonującym równolegle z Sony Interactive Entertainment.

Destiny 3 już tylko na PlayStation?

Interesujący może być fakt, że firma zatacza tym samym spore koło, w przeszłości blisko współpracując nie tylko z Microsoftem (nad Halo), ale także z Activision Blizzard (nad Destiny).

Kwestią otwartą pozostanie oczywiście kwestia konsol, na jakich będą ukazywały się przyszłe gry Bungie, choć w ogłoszeniu przejęcia padają zapewnienia, że studio pozostanie „niezależne i multi-platformowe”. Będzie także kontynuowało własną działalność wydawniczą.

Już teraz na oficjalnym blogu Destiny 2 pojawił się też specjalny komunikat wystosowany do fanów sieciowej strzelanki, w którym deweloperzy zapewniają, że żadna z wersji sprzętowych nie będzie specjalnie traktowana.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze