Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Szef PlayStation precyzuje: studio Nixxes zajmie się konwersjami PC

W tym się specjalizuje.

Jim Ryan - szef Sony Interactive Entertainment - potwierdził w rozmowie z magazynem Famitsu, że holenderskie studio Nixxes przejęto po to, by móc przygotować więcej konwersji gier na PC.

Transakcję ogłoszono 1 lipca. Firma od lat specjalizuje się w portach na komputery osobiste. W ostatnich latach współpracowała szeroko ze Square Enix, wspomagając prace nad Marvel's Avengers, Deus Ex: Mankind Divided i serią Tomb Raider.

Days Gone nie będzie końcem konwersji

Ryan rozmawiał z Famitsu przy okazji ogłoszenia, że PlayStation 5 sprzedano już w liczbie 10 milionów egzemplarzy. Szef SIE przyznał, że Sony „jest zadowolone z naszych wysiłków udostępniania tworzonych licencji na PC”.

- [Działalność ta] dopiero raczkuje i nie możemy się doczekać współpracy z Nixxes, które pomoże na tym polu - dodał menedżer.

Nixxes zostanie częścią Technology, Creative & Services Group wewnątrz PlayStation Studios. Dział ten nie zajmuje się własnymi grami, lecz właśnie wsparciem innych zespołów - choćby przy wersjach PC.

Sony wydało na komputerach osobistych Horizon Zero Dawn oraz Days Gone, lecz firma nie ukrywa, że podobnych „transferów” będzie w przyszłości więcej.

- W kontekście gier PlayStation na PC, cała ich lista jest już w drodze, zaczynając od Days Gone, które trafi na platformę wiosną - mówił Ryan w rozmowie z GQ Magazine, jeszcze w lutym.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze