Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Klasy wracają do Battlefield 2042. Znamy szczegóły zmian

Nowe życie Specjalistów.

Electronic Arts ujawniło sporo szczegółów na temat systemu klas postaci, powracającego do Battlefield 2042 w przyszłej aktualizacji 3.2. Rozwiązanie znane z przeszłości serii uzupełni kontrowersyjnych Specjalistów, krytykowanych przez graczy od dnia premiery.

Deweloperzy wyjaśniają na oficjalnym blogu, że gracze chcieli między innymi większej czytelności. Mowa o możliwości rozpoznania możliwości przeciwnika na polu bitwy, czy też bardziej przejrzystych informacjach na temat tego, czym należy zajmować się podczas potyczki.

W przeszłości twórcy rozwiązywali te kwestie na różne sposoby, udostępniając - dla przykładu - karabiny snajperskie tylko klasie zwiadowcy. W Battlefield 2042 ograniczenia nie pójdą tak daleko, ponieważ takie podejście zbytnio zaburzyłoby istniejący system postępów - wyjaśnia EA.

Zablokowane dla określonych archetypów będą więc tylko odpowiednie gadżety. Tylko specjaliści reprezentujący klasę inżyniera będą więc mogli umieścić wyrzutnię rakiet w slocie na gadżet, klasa wsparcia rozda kolegom amunicję i wskrzesi towarzyszów, a zwiadowca wykryje wroga i rozmieści punkty odradzania.

Choć broń nie będzie ograniczana, poszczególne klasy mogą liczyć na bonusy. Przykładowo, Assault otrzyma trzy dodatkowe magazynki, specjaliści wsparcia szybciej wyjmą pistolet maszynowy, a zwiadowcy będą stabilniej celować przy użyciu lunety karabinu snajperskiego.

Warto dodać, że specjaliści zachowają swoje umiejętności specjalne, co zdążyło już wywołać pewne kontrowersje w społeczności. Niektóre są dość potężne i zapewne takie zostaną, jak skanowanie przeciwników przez ściany w wykonaniu Ji-Soo Paik. Gracze narzekają, że brak rezygnacji z talentów sprawi, iż opisywane powyżej zmiany będą raczej tylko kosmetyką.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Battlefield 2042

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze