Skip to main content

Klasy postaci powrócą do Battlefield 2042, ale dopiero w trzecim sezonie

Specjaliści nie zostaną jednak usunięci.

DICE potwierdziło plany powrotu klasycznych klas postaci do Battlefield 2042. Zmiana zostanie wprowadzona w ramach aktualizacji rozpoczynającej trzeci sezon.

Deweloperzy opublikowali film, na którym omawiają planowane w niedalekiej przyszłości zmiany. Studio przyznaje, że wprowadzenie systemu specjalistów spotkało się z mieszanymi opiniami i postanowiło przeprojektować rozwiązanie.

Specjaliści zostaną podzieleni na klasyczne klasy: szturmowiec, wsparcie, inżynier i zwiadowca. Specjaliści w ramach tej samej klasy będą dysponować wspólnymi cechami, ale unikalne gadżety i granaty pozostaną przypisane do danego specjalisty. Twórcy zaznaczają, że jest to bardzo duża zmiana w mechanice rozgrywki i potrzebują czasu na jej dokładną implementację.

Ponadto sezon 2 wprowadzi system Skarbiec Broni, który pozwoli używać niektórych, klasycznych broni z modułu Portal w głównym trybie All-Out-Warfare. Odblokowanie dodatków będzie wymagało wykonania powiązanych z nimi wyzwań. Pojawią się również przebudowane wersje map Odnowa oraz Kosmodrom, odświeżone w oparciu o uwagi graczy. Zagramy również na nowej mapie, zaprojektowanej do walki na krótkim dystansie i wcielimy się w nowego specjalistę.

Zobacz także