Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kingdom Hearts 3 zadebiutuje 29 stycznia na PS4 i Xbox One

Po kilku latach od zapowiedzi.

Tuż przed targami E3 przedstawiciele Square Enix ujawnili dokładną datę premiery Kingdom Hearts 3. Na rynkach zachodnich produkcja zadebiutuje 29 stycznia 2019 roku. Tytuł zmierza na PS4 i Xbox One.

W oświadczeniu opublikowanym na Twitterze reżyser projektu - Tetsuya Nomura - przeprosił graczy za opóźnienie gry. Podziękował za cierpliwość i obiecał, że w ciągu najbliższych dni twórcy zaprezentują nowe szczegóły i materiały, w tym zwiastuny.

W serii Kingdom Hearts bohaterowie odwiedzają różne wymiary, inspirowane światami Disneya. W trzeciej odsłonie odwiedzimy między innymi Olimp z kreskówki o Herkulesie, lokacje z filmu „Wielka szóstka” czy bajki „Tangled” („Zaplątani”) i „Potwory i spółka”.

Każdy obszar to inny styl oprawy, a nawet odmieniony i pasujący do danego uniwersum interfejs. Zmieni się także wygląd postaci. W miarę postępów odblokujemy też coraz więcej ataków i umiejętności. Głównemu bohaterowi - Sorze - towarzyszą Donald i Goofy.

Jedną z nowości w Kingdom Hearts 3 jest duża liczba transformacji klucza, czyli podstawowej broni podopiecznego. Zamienimy ją w młoty, ostrza czy nawet broń palną, zależnie od sytuacji. System walki pozostanie w dużej mierze niezmieniony - istotną rolę odegrają zręczność i specjalne zdolności.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze