Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gry z serii Kingdom Hearts zmierzają na PC

Jako tytuły na wyłączność Epic Games Store.

  • Wszystkie części Kingdom Hearts w marcu trafią na PC
  • Cykl łączy elementy Final Fantasy i animacji Disneya

Square Enix zapowiedziało, że dostępne dotychczas na konsolach gry z serii Kingdom Hearts pojawią się na PC. Wszystkie odsłony zadebiutują na komputerach osobistych 30 marca, ale będą oferowane tylko w Epic Games Store.

Cykl łączy elementy z Final Fantasy oraz filmów animowanych Disneya. Gracze wcielają się w Sorę - chłopca, który w towarzystwie Kaczora Donalda, Goofy'ego i innych bohaterów kreskówek musi uratować fantastyczne światy przed zagładą.

Produkcje z serii są przedstawicielem japońskiej odmiany gatunku RPG. W trakcie zabawy przemierzamy więc kolejne lokacje, walczymy z przeciwnikami (starcia toczą się w czasie rzeczywistym) i rozwijamy członków drużyny.

Zobacz na YouTube

Na PC trafią pakiety Kingdom Hearts HD 1.5 + 2.5 ReMIX (zawiera remastery pierwszej i drugiej odsłony, a także pozycji z platform przenośnych) oraz HD 2.8 Final Chapter Prologue (oferuje odnowioną wersję tytułu z konsoli 3DS, film Back Cover i grę, która jest wstępem do trzeciej części głównego cyklu).

Na komputerach osobistych ukaże się też Kingdom Hearts 3 w zestawie z dodatkiem Re Mind i rytmiczne Kingdom Hearts: Melody of Memory. Wszystkie produkcje kosztują po 249 zł, wyjątkiem jest pierwsza z wymienionych kolekcji, której cena wynosi 209 zł.

Read this next