Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Japońskie Dead or Alive Xtreme 3 nie ukaże się na Zachodzie

Fani nie są zadowoleni.

Dead or Alive Xtreme 3 nie ukaże się poza Japonią. Komentarz wydawcy na stronie serii na Facebooku wskazuje, że produkcja zmierzająca w lutym na PlayStation 4 i PS Vita nie trafi do Europy czy USA.

Komunikat nie jest zbyt jasny, ale Koei Tecmo zdaje się sugerować, że problemem jest wizerunek kobiet w tej produkcji, stawiającej na skąpe stroje bikini.

Firma nie chce narażać się zapewne na niepotrzebne oskarżenia w krajach, gdzie temat równouprawnienia w grach wideo jest obecnie bardzo popularny.

„Nie przeniesiemy DOAX3 na Zachód i nie zmienimy planów w przyszłości. Dziękujemy za zainteresowanie” - napisano w mało przejrzystym i składnym oświadczeniu.

Jak można się spodziewać, ogłoszenie „rozczarowało” fanów, oczekujących premiery kolejnej odsłony serii.

Już w przeszłości odpowiedzialne za prace studio Team Ninja mówiło o „kulturowej barierze” między Japonią i Zachodem, ale w 2011 roku obiecywano postawienie mniejszego nacisku na wirtualne biusty zawodniczek. Z planów tych zbyt wiele nie wynikło.

Cykl Dead or Alive to zazwyczaj bijatyki w uniwersum Ninja Gaiden, lecz Xtreme 3 miało być spin-offem serii i koncentrować się na meczach siatkówki plażowej.

Nudzisz się? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze