Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Immortals of Aveum poróżniło krytyków. Spory rozstrzał ocen

Ciekawy przypadek.

Debiutujące dziś Immortals of Aveum to jeden z ciekawszych przypadków tego roku. Gra zbiera bardzo różne opinie, sięgając zarówno ocen najwyższych, jak i dosyć niskich. Gracze mają więc ciężki orzech do zgryzienia.

Okazuje się bowiem, że cechy gry chwalone przez jednego krytyka, są wymieniane jako wady w innej recenzji. Nawet dynamiczny system walki oparty na magicznej rękawicy, wymieniany najczęściej jako największa zaleta gry, został odebrany przez niektórych dziennikarzy co najwyżej obojętnie. Ostatecznie przeważają jednak recenzje pozytywne - średnia w agregatorze Opencritic to 74 punkty. Tak prezentuje się zestawienie ocen od największych serwisów:

  • CGMagazine - 9/10
  • XboxEra - 8,8/10
  • Game Informer - 8/10
  • IGN - 8/10
  • Wccftech - 6,5/10
  • VG247 - 6/10
  • GamesRadar+ - 3/5
  • Eurogamer.net - 2/5

Immortals of Aveum to imponująco pewna siebie, pierwszoosobowa strzelanka z emocjonującą kampanią singleplayer i szybką, wypełnioną zaklęciami walką, którą ogląda się spektakularnie” - podsumowuje IGN.

Immortals of Aveum to świetny debiut, łączący klimat opowieści fantasy, eksploracji otwartego świata i współczesnego modelu strzelania. Magiczna akcja prawie zawsze wygląda świetnie, chyba że wydajność zmienia eksplozję barw w błotnisty bałagan” - pisze w swojej recenzji Game Informer.

Zdecydowanie mniej entuzjastyczną perspektywę przedstawia brytyjski Eurogamer. „Łącząc powtarzalną, nieprecyzyjną walkę z irytującymi postaciami i masą bezsensownej wiedzy o świecie gry, Immortals of Aveum jest prawie tak złe, że aż dobre” - czytamy w recenzji. Z nieco bardziej optymistycznego założenia wychodzi GamesRadar+, określając fabułę gry mianem „żenującej”. Oberwało się także nieprzemyślanemu systemowi lootu oraz irytującym skryptom.

Immortals of Aveum zadebiutowało dziś na PC oraz konsolach obecnej generacji. Należy jednak zaznaczyć, że do uruchomienia produkcji na komputerach osobistych przyda się sprzęt z wyższej półki. Więcej o grze dowiecie się z naszej recenzji.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze