Skip to main content

Immortals of Aveum dostało kolejną dużą aktualizację

Ale czy gracze wrócą?

Immortals of Aveum od Ascendant Studios doczekało się drugiej popremierowej łatki, odpowiadającej na kolejną porcję zastrzeżeń pod adresem produkcji, wydanej 22 sierpnia na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Tytuł spotkał się z raczej chłodnym przejęciem, a wśród minusów wymieniano nie tylko mało interesującą fabułę i postacie, ale także bardzo wysokie wymagania sprzętowe na komputerach osobistych. Kwestia wydajności jest jedną z poruszanych na liście zmian i nowości w patchu.

„Naprawiono błąd dotyczący PC o niskiej specyfikacji, powodujący domyślne ustawianie opcji na poziom ultra i problemy z wydajnością” - czytamy w jednym z punktów. Są też trzy dodatkowe ustawienia graficzne do obniżenia: szczegółowość obiektów, pula wyświetlanych cieni oraz zakres renderowanych obiektów.

„Poprawiono momenty, w których gra zacinała się lub występował spadek liczby klatek na sekundę” - czytamy dalej. Poprawiono również obszary, „w których gra zacinała się lub chwilowo zawieszała”. Czarów nie można już rzuć podczas przerywników filmowych, co brzmi szczególnie interesująco.

Na PC opcje dialogowe można teraz kliknąć myszką, naprawiono też błędy „występujące czasem przy zmianie rozdzielczości ekranu lub trybu wyświetlania”. Nieznacznie „poprawiono jakość grafiki” także na Xbox Series S. Pełną listę znaleźć można na oficjalnej stronie EA.

Ale czy nowości przyciągną graczy? Wydaje się, że debiut Immortals of Aveum nie należał do szczególnie udanych - na Steamie tytuł dotarł do zaledwie 750 graczy jednocześnie w okresie debiutu, a obecnie średnia w szczytowym momencie dnia wynosi około 150 graczy.

Zobacz także