Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hideo Kojima założy nowe studio, będzie nadal tworzył gry - raport

Rozmawia z Sony.

Legendarny producent Hideo Kojima założy nowe studio deweloperskie i zamierza dalej produkować gry wideo - wynika z nieoficjalnych doniesień.

Wieści o takiej treści opublikował serwis internetowy popularnej japońskiej gazety Nikkei, koncentrujących się na zagadnieniach finansowych. Nie podano źródła rewelacji (tłumaczenie za NeoGAF).

Producent negocjuje podobno z Sony w sprawie publikacji przyszłej produkcji na PlayStation 4. Rozmowy mają być w „finałowej” fazie i mogą wskazywać na jakąś formę wyłączności - zapewne czasową, ponieważ mowa o „debiucie” na PS4.

Nowe studio producenta ma być złożone w części z deweloperów, którzy już wcześniej pracowali z nim w Konami.

Już od dłuższego czasu stosunki na linii Kojima-Konami nie były najlepsze. Imię dewelopera wymazano z materiałów marketingowych Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain, a twórcę usunięto z rady nadzorczej spółki. Zamknięto też studio Kojima Productions.

Wydawca anulował również Silent Hills, nad którą Kojima pracował z reżyserem Guillermo Del Toro, z aktorem Normanem Reedusem w roli głównej.

Zobacz na YouTube

Krótka przerwa? Zobacz także:

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze