Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hearthstone: Podróż do wnętrza Un'Goro zadebiutuje 6 kwietnia

Rozpocznie się też Rok Mamuta.

Blizzard poinformował, że Podróż do wnętrza Un'Goro - kolejny dodatek do karcianki Hearthstone - ukaże się 6 kwietnia. Pakiet trafi na PC (Windows, Mac) oraz urządzenia mobilne z iOS i Androidem.

Rozszerzenie zaoferuje łącznie 135 nowych stronników, zaklęć i innych kart. Nie zabraknie też nawiązania do tytułowej lokacji, znanej fanom sieciowego World of Warcraft. Zapomniana i mroczna dżungla obfituje w dinozaury, co świetnie pasuje do tematyki DLC.

Jedna z kart, które pojawią się w dodatku

Niektóre z dotychczasowych istot wejdą w skład nowej grupy - Żywiołaków. Jest też umiejętność adaptacji, dzięki której jednostki mogą zyskać dodatkowe właściwości, aby dopasować się do okoliczności.

Po zagraniu kartonika z taką zdolnością, na ekranie pojawią się trzy opcje, podobnie jak w mechanice Odkrywania: Agonia, Prowokacja, Boska tarcza czy też +3 do ataku. W sumie możliwości jest dziewięć.

Istotną nowością będą również karty Zadań. Są legendarne, a więc w talii znajdzie się tylko jedna kopia - i zawsze w ręce startowej. Każdej misji towarzyszy lista celów, które należy zrealizować.

Jedno z przykładowych wyzwań dla kapłana to Przebudzenie Stworzycieli: przyzwanie 7 stronników z Agonią. Jeśli się uda, do akcji wkroczy Amara, Strażniczka Nadziei, natychmiast podnosząca naszą pulę zdrowia do 40 punktów.

Wraz z premierą Podróży do wnętrza Un'Goro w Hearthstone rozpocznie się tak zwany Rok Mamuta. Wówczas karty z Czarnej Góry, Wielkiego Turnieju i Ligi Odkrywców staną się dostępne tylko w trybie Dziczy.

To jednak nie wszystko - z formatu standardowego twórcy usuną niektóre klasyczne kartoniki, w tym między innymi Lazurowy Smokowiec, Sylwana Bieżywiatr, Nadmiar mocy, Ragnaros Władca Ognia i Ukrycie. Jednostki trafią do nowej kategorii - Sali Sławy.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze