Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gwałtownie spada zainteresowanie Pokémon Go

15 mln graczy mniej.

Po początkowym fenomenie, zainteresowanie aplikacją Pokémon Go gwałtownie spada - wynika z danych firm zajmujących się śledzeniem liczby aktywnych użytkowników.

Serwis Bloomberg powołuje się na dane aż od trzech tego typu podmiotów: Sensor Tower, SurveyMonkey oraz Apptopia.

Jeszcze w lipcu tego roku produkcja studia Niantic przyciągała niemal 45 milionów użytkowników dziennie, lecz w połowie sierpnia liczba ta wynosiła już nieco ponad 30 milionów.

Zmniejsza się także czas spędzany z aplikacją i liczba pobrań, co wskazuje na dalszy odpływ użytkowników w najbliższej przyszłości.

Jeden z analityków cytowanych przez Bloomberg uważa, że odwrót od Pokémon Go może spowodować, że ucierpi cały gatunek rzeczywistości rozszerzonej, choć jeszcze niedawno technologia AR miała przed sobą świetlaną przyszłość.

„Dane z Google Trends już teraz pokazują zmniejszające się zainteresowanie rzeczywistoścą rozszerzoną, podczas gdy wirtualna rzeczywistość trzyma się wysoko" - dodaje.

Dzienna liczba użytkowników na całym świecie. Wykres: Apptopia.

Warto przypomnieć, że w zaledwie tydzień po premierze, Pokémon Go stało się najpopularniejszą grą mobilną w historii Stanów Zjednoczonych, jeśli wziąć pod uwagę liczbę aktywnych użytkowników każdego dnia.

Wielkim zainteresowaniem po premierach cieszyło się już wiele aplikacji, a przykłady Draw Something czy Miitomo - ta druga aplikacja od Nintendo - pokazują, że moda może zmienić się bardzo szybko.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły