Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pokémon Go najpopularniejszą grą mobilną w historii USA

Pod względem aktywnych graczy.

W zaledwie tydzień po premierze, Pokémon Go stało się najpopularniejszą grą mobilną w historii Stanów Zjednoczonych, jeśli wziąć pod uwagę liczbę aktywnych użytkowników każdego dnia.

Złap je wszystkie

Firma badawcza SurveyMonkey wskazuje, że produkcja studia Niantic na licencji od Nintendo zanotowała wczoraj niecałe 21 milionów graczy. Wcześniejszy rekord należał do Candy Crush Saga z 20 milionami.

Warto dodać, że ten drugi tytuł notuje dziennie 93 miliony użytkowników na całym świecie, a w opisywanym badaniu wzięto pod uwagę tylko Stany Zjednoczone.

Zaledwie trzy dni wystarczyły, by Pokémon Go pobiło wynik serwisu Twitter, a wkrótce „paść” przed pokemonami powinien także Snapchat w wersji na Androida. Następne na „celowniku” będą... mapy Google.

Zobacz: Pokémon GO - poradnik i najlepsze wskazówki

Nie oznacza to oczywiście, że produkcja Niantic będzie cieszyła się podobną popularnością przez dłuższy czas. Wielkim zainteresowaniem po premierach cieszyło się już wiele aplikacji, a przykłady Draw Something czy Miitomo - ta druga aplikacja także od Nintendo - pokazują, że moda może zmienić się bardzo szybko.

Nadal czekamy na premierę Pokémon Go w Polsce. Gra trafiła już do Europy, ale obecnie dostępna jest tylko w Niemczech i w Wielkiej Brytanii.

Zainteresowanie na Androidzie

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze