Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

GTA Online dostało aktualizację, która powinna zapobiec utracie kont

Można wrócić do gry.

W styczniu wykryto poważną lukę w zabezpieczeniach sieciowych GTA Online, która pozwalała hakerom kraść pieniądze, a nawet całkowicie niszczyć konta graczy. Rockstar Games wydało właśnie aktualizację, która powinna rozwiązać problem.

W styczniu społeczność GTA Online żyła w strachu przed nowymi exploitami, które pozwalały oszustom na manipulowanie cudzymi kontami, a nawet trwałe ich uszkadzanie, co prowadziło do bana. Rockstar Games dość szybko zapowiedziało aktualizację, która trafiła na serwery wczoraj.

Jak czytamy na stronie Rocstar Support, GTA Online na PC doczekało się następujących poprawek:

  • Zaimplementowano nowy protokół danych, aby poprawić bezpieczeństwo sesji sieciowych i przesyłania wiadomości między graczami.
  • Usunięto błąd, który mógł powodować modyfikowanie doświadczeń graczy GTA Online przez osoby trzecie, w tym: zmiany salda GTA$, poziomu RP, statusu Bad Sport i innych statystyk oraz wywołujących wyrzucenie graczy z rozgrywki lub zawieszenie gry.
  • Ogólne poprawki stabilności.

Czytając wątek poświęcony grze na Reddicie można odnieść wrażenie, że na razie łatka działa, jak planowano, ale zdaje się nie rozwiązywać wszystkich problemów. O ile zdalne exploity nie powinny już stanowić żadnego zagrożenia i gra jest już bezpieczna, o tyle nadal możliwe są „zwykłe” cheaty i oszustwa, jakie znane były we wcześniejszych wersjach GTA Online.

Dodatkowo Speyedr, twórca firewalla Guardian, ostrzega, że chwilowo obecne i starsze wersje jego modyfikacji będą działać wyłącznie w trybie solo, choć pracuje już nad stosownymi poprawkami. Niemniej gracze GTA Online mogą odetchnąć z ulgą, ponieważ ich konta powinny być już bezpieczne.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze