Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rockstar przestraszył się hakerów. Zapowiada aktualizację GTA Online

Firma zauważyła problem poważnych exploitów.

Rockstar Games ustosunkowało się do ostatnich doniesień na temat poważnych problemów z zabezpieczeniami sieciowymi GTA Online. Twórcy przyglądają się sprawie i obiecują aktualizację.

Wczoraj informowaliśmy o nowych exploitach w GTA Online, które oszuści i hakerzy wykorzystują do uprzykrzania życia graczom. Sprawa jest poważną, ponieważ luki w zabezpieczeniach pozwalają zdalnie edytować statystyki i dane postaci, co może prowadzić do uszkodzenia zapisu, a nawet usunięcia postaci. Co gorsza, niektórzy twierdzą, że exploity mogą umożliwiać uruchamianie fragmentów kodu na komputerach ofiar, co potencjalnie może stanowić ogromne zagrożenie prywatności użytkowników.

Jesteśmy świadomi potencjalnych nowych luk w GTA Online na PC, które zamierzamy usunąć w nadchodzącej planowanej aktualizacji tytułu związanej z zabezpieczeniami. Jeśli sądzisz, że zdarzyło ci się natrafić na jakiekolwiek powiązane problemy, skontaktuj się z pomocą techniczną Rockstar” - czytamy na Twiterze Rockstar Support.

Oznacza to, że twórcy świadomi są zagrożeń i pracują nad załataniem luk. Na razie nie wiemy, kiedy możemy spodziewać się obiecanej aktualizacji ani jakie konkretnie poprawki zostaną w niej wprowadzone, jednak najważniejsze, że problem dostrzeżono i trwają prace nad jego usunięciem.

Jednocześnie przypominamy, że specjaliści od zabezpieczeń - w tym twórca popularnego firewalla do GTA Online o nazwie „Guardian” - sugerują chwilowo unikać logowania się do gry. Grieferzy i hakerzy mają wykazywać się obecnie wzmożoną aktywnością, by narobić jak najwięcej szkód przed załataniem luki w zabezpieczeniach.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Grand Theft Auto Online

Video Game

Related topics
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze