Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

GTA 5 na PC na początku 2014 roku - raport

Potwierdzają źródła Eurogamera.

Różne źródła brytyjskiej edycji Eurogamera sugerują, że Grand Theft Auto 5 zadebiutuje w wersji PC w I kwartale przyszłego roku.

Taki plan wydawniczy przypomina Grand Theft Auto 4, które ukazało się na PlayStation 3 i Xboksa 360 w kwietniu 2008 roku, a na PC debiutowało w grudniu.

Ewentualna zapowiedź edycji na komputery osobiste nie powinna być niespodzianką. W sierpniu o takiej wersji sprzętowej wspomniał Chris Evenden z firmy Nvidia.

Pracownik odpowiedzialny za kontakty z akcjonariuszami tłumaczył podczas konferencji dla inwestorów, że rynek PC zmieni się w najbliższym czasie, a gracze „przygotowują swoje systemy na mocne, jesienne premiery, w tym nowe odsłony popularnych serii, jak Call of Duty: Ghost, Grand Theft Auto 5 i Assassin's Creed 4”.

Ostatecznie producent kart graficznych przyznał, że doszło do pomyłki, ale po premierze gry na konsolach pojawiły się kolejne doniesienia, bazujące na informacjach znalezionych w plikach gry oraz w aplikacji mobilnej.

Studio Rockstar, poproszone o komentarz, skierowało nas do artykułu opublikowanego w lipcu na oficjalnej stronie, w którym producent informuje, że „nie ma nic do ogłoszenia w sprawie wersji PC i na konsole nowej generacji”.

Już prawie 600 tys. osób podpisało internetową petycję, domagając się wydania GTA 5 na komputerach osobistych.

  • Zobacz także: GTA 5 - Poradnik - obszerny, tworzony na bieżąco przewodnik do gry.
Horror graczy oczekujących na wersję PC dobiegnie końca?

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły