Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

GTA 5 - ile zarobiła gra

Wiele miliardów dolarów?

Nie jest znana dokładna kwota, jaką firma Take-Two, czyli wydawca GTA 5, zarobiła dzięki grze. Wiadomo jednak, że włącznie do sierpnia 2019 roku sprzedano 110 milionów egzemplarzy produkcji.

Uśredniając zatem cenę do 160 złotych (gra debiutowała w wyższej cenie, ale teraz można ją zakupić nawet za 100 złotych), sama sprzedaż mogła przynieść firmie ponad 17 miliardów dolarów. To jednak nie jedyna forma zarabiania na GTA 5.

W module sieciowym produkcji, czyli GTA Online, występują bowiem tak zwane miktotransakcje. W ich ramach - za prawdziwą gotówkę - można kupić wiele ułatwień w grze, aby nie musieć spędzać tam wielu godzin, na przykład by kupić luksusowy apartament czy też ekskluzywne pojazdy.

Warto wspomnieć, że na obecną chwilę mikrotransakcje stanowią jedną z głównych metod zarabiania wydawcy na GTA 5, a więc możemy szacować, że produkcja przyniosła firmie nawet kilkadziesiąt miliardów dolarów. Być może kiedyś poznamy dokładną kwotę, o ile producent lub wydawca zechce podzielić się takimi faktami. Na razie pozostają tylko przypuszczenia.

Następnie: GTA 5 - ile zajmuje gra na PC, miejsce na dysku

Spis treści: GTA 5 - pytania i odpowiedzi (FAQ)

Poprzednio: GTA 5 - gdzie kupić i ile kosztuje

O autorze
Komentarze