Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

GTA 5 - ile zajmuje gra na PC, miejsce na dysku

Jak dużo potrzebujesz miejsca, by zainstalować grę na komputerze.

Piąta część serii GTA wymaga co najmniej 65 GB wolnej przestrzeni na dysku twardym komputera. Dotyczy to jednak pierwszej instalacji. Gdy zależy nam na rozgrywce sieciowej - w ramach bezpłatnego modułu GTA Online - musimy mieć zarezerwowane aż 86 gigabajtów (stan na sierpień 2019 roku).

Wybierając zatem partycję systemową podczas instalacji GTA 5, warto wybrać taki dysk, który w zapasie zaoferuje co najmniej 40-50 gigabajtów „rezerwy”, właśnie na poczet potencjalnych dodatków do sieciowego modułu.

Większej ilości wolnego miejsca na dysku wymagać mogą też potencjalne dodatki fabularne do GTA 5 w przyszłości. Niestety, na obecną chwilę wygląda na to, że firma Rockstar - producent gry - nie przewiduje żadnych rozszerzeń historii.


Zobacz kompletny, darmowy poradnik do GTA 5 - znajdziesz w nim opis wszystkich misji, sekrety, porady i wiele wiele ciekawych informacji o grze.

Sprawdź również wszystkie ważne pytania i odpowiedzi (FAQ) do GTA 5 - przygotowaliśmy zestaw najczęściej pojawiających się problemów, które możesz w łatwy sposób sprawdzić i rozwiązać.

O autorze
Komentarze