Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gry z DS-a trafią na Wii U

Przez Virtual Console.

Nintendo ogłosiło, że planuje udostępnić gry z konsoli DS na Wii U, korzystając z możliwości usługi Virtual Console.

Informacje podał dyrektor generalny firmy, Satoru Iwata, podczas wczorajszej konferencji z inwestorami. Jak przyznał, udało się „pokonać przeszkody techniczne”.

Szczegóły ze spotkania opublikowano także na stronie Nintendo Japan, gdzie obok informacji o nowym projekcie umieszczono zdjęcie z Brain Age, uruchomionym na GamePadzie podzielonym na dwie części, emulując zapewne oba ekrany przenośnego DS (dzięki, NintendoLife).

„Konsola Nintendo DS posiada bardzo mocne portfolio gier, dlatego też planujemy dodać produkcje Virtual Console z DS-a do oferty Virtual Console na Wii U” - wyjaśniał Iwata, który w wyniku słabszych wyników finansowych firmy zrezygnował ostatnio z połowy pensji.

Nie podano jeszcze daty premiery nowych tytułów na Wii U.

Dodatkowo, Nintendo zaprezentowało także wideo z prezentacją opcji szybkiego ładowania (ang. quick-load), dzięki której obraz pojawi się na GamePadzie szybciej niż na telewizorze, z wykorzystaniem zmodyfikowanego menu.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze