Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Graveyard Keeper - uprawa roślin, ogród, nasiona

Odblokuj ogród i zacznij hodować rośliny. Zdobądź nasiona i lepsze nawozy.

W tym miejscu poznasz podstawy rolnictwa w Graveyard Keeper. Dowiesz się, jak zyskać dostęp do ogrodu i winnicy. Przeczytasz, jak nawozić pola i pozyskiwać nasiona.


Na tej stronie:


Uzyskanie dostępu do pól uprawnych

Możesz za darmo odblokować ogród na południe od Twojego domu zaraz po rozpoczęciu gry. Zbadaj zniszczony stół przy szopie. Następnie udaj się do karczmarza Horadryka w wiosce i zapytaj go o pole. Otrzymasz od niego dokument, który pozwoli ci korzystać z pól uprawnych.

Dodatkowe miejsce na uprawy znajduje się na wzgórzu, na wschód od domu. Tu możesz uprawiać winogrona i chmiel. Miejsce to odblokowane zostanie, gdy zaczniesz pomagać Inkwizytorowi w realizacji zadań.


Jak uprawiać rośliny?

Pierwsze nasiona uzyskasz od osła, który dostarcza zwłoki do kostnicy. Możesz jednak zakupić podstawowe nasiona od ogrodnika. Handlarza znajdziesz na południowym wschodzie – idź w prawo, aż do pól zbóż i ścieżką w dół, aż znajdziesz dom z ogrodem.

Większość roślin wymaga czterech sztuk nasion na jedno poletko. Kilka nasion odzyskasz po zbiorach. W pierwszej kolejności zajmij się hodowlą marchwi. Potrzebujesz jej, by nakarmić osła. Jeśli tego nie zrobisz, nie dostarczy on kolejnych zwłok (opłata to 5 marchewek za jedno ciało).

Udaj się na pole i podejdź do stołu roboczego. Wytwórz pole (podstawowe; te wymagające patyków są używane do uprawy roślin wiszących, jak winogrona) przekop je łopatą. Następnie umieść w nim nasiona. Po około 3 dniach warzywa są gotowe do zbioru – podejdź do nich i wciśnij przycisk akcji. Otrzymasz warzywa, kilka nasion oraz chwasty.


Kompostownik i nawóz

Zbuduj kompostownik korzystając ze stołu roboczego przy polach. Możesz umieszczać w nim odpady rolne po zebranych roślinach, by wyprodukować prosty nawóz oraz uzyskać kilka robaków (wykorzystasz je podczas wędkowania). Nawóz musisz zastosować na polu przed zasadzeniem roślin. Od razu po tym zabiegu możesz wsadzić nasiona w ziemię.

Dostępne są bardziej zaawansowane nawozy, które musisz odblokować korzystając z drzewka technologicznego. Pozwolą zwiększyć szybkość bądź ilość produkowanych dóbr z pojedynczego zbioru. Podstawowym składnikiem zaawansowanych nawozów jest popiół otrzymywany poprzez spalanie zwłok. Na szczęście będziesz w stanie wytworzyć aż 10 sztuk nawozów z 1 sztuki popiołu.


Zdobywanie lepszych nasion

W kolejnych etapach gry możesz zdobyć lepsze nasiona, aby produkować warzywa wyższej jakości. Są one bardziej wartościowe i wymagane do ugotowania niektórych potraw. Posiadają trójstopniową skalę wyrażoną w gwiazdkach: brązowe, srebrne i złote. Złote nasiona gwarantują, że zawsze wyrośnie złota roślina. Warto stosować dobre nawozy szczególnie przy złotych nasionach, by zwiększyć szansę na ich pozyskanie przy zbiorach.

Pierwszy sposób na zdobycie nasion klasy srebrnej i złotej to zakup ich od Kupca w wiosce. Pojawia się on jedynie w drugim dniu tygodnia. Nim będziesz mógł z nim handlować, ukończ zadanie poboczne – przynieś Kupcowi 12 sztuk wyhodowanych marchwi, buraków i kapusty.

Druga metoda to eksploracja lochów pod kościołem. Odblokujesz do nich dostęp wykonując zadania dla Żmija – znajdziesz go w piwnicy pod domem drugiego dnia tygodnia. Eksploruj lochy i niszcz wszelkie pojemniki, beczki i skrzynie, by znaleźć różne nasiona (z losowym prawdopodobieństwem).

Następnie: Graveyard Keeper - szybka podróż, skróty i bieganie

Spis treści: Graveyard Keeper - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Graveyard Keeper - zdrowie i energia: jak odzyskiwać

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Graveyard Keeper

Xbox One, PC

Related topics
O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.

Komentarze