Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Graveyard Keeper - szybka podróż, skróty i bieganie

Podróżuj szybciej i korzystaj z teleportacji.

Bohater w Graveyard Keeper nie porusza się zbyt dynamicznie, więc podróż po mapie może zająć sporo czasu. Na tej stronie przeczytasz, jak przemieszczać się szybciej korzystając z mikstury chyżości, skąd wziąć kamień teleportacyjny oraz jak odblokować skróty.


Na tej stronie:


Kamień teleportacyjny

Powinieneś jak najszybciej zaopatrzyć się w Kamień teleportacyjny (1). Jest to przedmiot umożliwiający szybką podróż między głównymi, odkrytymi lokacjami. Ów kamień nabędziesz u Horadryka (karczmarza w wiosce) za dwie sztuki srebra.

Jeśli zgubisz kamień, możesz zakupić nowy za tą samą cenę. Po każdym użyciu musi minąć blisko minuta, nim będziesz w stanie wykorzystać go ponownie (posiadanie dwóch kamieni nie skraca czasu „ładowania”). W trakcie teleportacji czas nie płynie. Aby użyć kamienia, aktywuj inwentarz, otwórz menu przedmiotu na przedmiocie, po czym wybierz lokację z listy, do której chcesz się przenieść.


Skróty

Kamień teleportacyjny nie zaprowadzi cię do każdej dostępnej lokacji, ale możesz skrócić sobie drogę do niektórych miejsc. W piwnicy pod domem rozciąga się sieć korytazy łącząca Twoje lokum z kościołem, kostnicą, a nawet wioską. Aby odblokować skróty, potrzebujesz części metalowych i desek oraz drewnianych belek (Wooden beam) – te należy odblokować poprzez badania w kategorii Budownictwo.

Kolejny istotny skrót prowadzi do domku wiedźmy na badnach w zachodniej części mapy. Weź ze sobą materiały (opół x6, deski x3, gwoździe x10), dzięki którym zbudujesz most skracający drogę. Jeszcze jeden istotny skrót prowadzi ze wschodniej części podwórza na Wzgórze Wiedźm, po usunięciu blokady w postaci zawalonego drzewa.


Bieganie - mikstura chyżości

Udaj się do piwnicy pod kościołem. W skrzyni znajdziesz recepturę na miksturę chyżości. Po jej wypiciu przez 10 minut będziesz poruszał się prawie trzy razy szybciej.

Nim jednak będziesz mógł zbudować swoje laboratorium, musisz zaakceptować misję poboczną od wiedźmy na bagnach, Klotyldy. Odblokuje w ten sposób dostęp do nowego drzewka technologii i kilka narzędzi do pracowni alchemicznej.

Aby wyprodukować miksturę chyżości, najpierw odblokuj warsztat alchemiczny poziom 2 (poziom pierwszy umożliwia łączenie jedynie 2 składników). Teraz wymieszaj ze sobą 3 składniki:

  • Krew – z ciał lub z lochów pod kościołem,
  • Proszek przyspieszający – po zmieleniu miodu bądź konopi w Młynie alchemicznym,
  • Roztwór chaosu – zmiel używając Mieszarki ręcznej ćmę lub skrzydło nietoperza.

Warto posiadać posiłki regenerujące energię, by jak najdłużej korzystać z mikstury chyżości bez spania (podczas snu czas działania mikstury skraca się). Wydłużysz czas działania przyspieszenia o 30% spożywając pieczoną dynię lub kiszoną kapustę (buff Wolny metabolizm) przed spożyciem eliksiru.

Następnie: Graveyard Keeper - punkty technologii: jak szybko zdobywać

Spis treści: Graveyard Keeper - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Graveyard Keeper - uprawa roślin, ogród, nasiona

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Graveyard Keeper

Xbox One, PC

Related topics
O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.

Komentarze