Skip to main content

Graveyard Keeper - olej: jak zdobyć i wytworzyć

Wyhoduj konopie, by z ich nasion tłoczyć olej.

Olej w Graveyard Keeper przydaje się w alchemii i w kuchni. Będziesz go także potrzebował, by kontynuować wątek fabularny. Tu dowiesz się, jak go pozyskiwać i wykorzystywać oraz gdzie go zakupić.


Na tej stronie:


Jak zdobyć olej?

Olej będzie Ci potrzebny już w pierwszym etapie gry – osioł przynoszący ciała nie będzie pracował, dopóki nie dostarczysz oleju do smarowania kół (jednorazowo). Zakupisz olej u handlarza Diga, który przebywa niedaleko drogi na wschód od wioski, idąc w stronę latarni morskiej. Koszt to 30 brązowych monet.


Jak produkować olej?

Aby wytwarzać olej samodzielnie, musisz hodować konopie. Dig oferuje na sprzedaż nasiona, które możesz zasadzić w ogrodzie. Odblokuj w drzewku technologicznym Prasę do winogron, która posłuży też do tłoczenia oleju.

Druga metoda, niewymagająca uprawy, to wykorzystanie tłuszczu pozyskanego ze zwłok. W tym przypadku tak samo umieść go w prasie. Wyprodukujesz wtedy olej, a nie Olej z nasion (w butelce) i musisz wykorzystać 3 sztuki tłuszczu.

Zastosowanie oleju

Olej przydaje się w kuchni do smażenia oraz jako składnik alchemiczny. Nie może być sprzedany, dlatego nie produkuj go więcej niż potrzebujesz. Możesz jednak wykorzystać na wiele sposobów hodowaną konopie, np.:
  • Sznurek – do tworzenia świec,
  • Jako składnik alchemiczny – Przyspieszenie (np. przy Miksturze chyżości),
  • Nawozy – konopie to jeden z trzech głównych składników,
  • Pasta polerska – używana do produkcji polerowanych kamieni.

Następnie: Graveyard Keeper - pieczęć, pozwolenie na sprzedaż mięsa

Spis treści: Graveyard Keeper - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Graveyard Keeper - punkty technologii: jak szybko zdobywać

Zobacz także