Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Graveyard Keeper - pieniądze, szybkie zarabianie

O handlu z wieśniakami i współpracy z kupcem.

Graveyard Keeper oferuje liczne metody zarabiania pieniędzy: od sprzedaży surowych materiałów, ugotowanych posiłków i stworzonych przedmiotów u handlarzy, aż do opcji handlu na szeroką skalę. Na tej stronie opisano, jak najszybciej zarobić złoto w prosty sposób.


Na tej stronie:


Handel

Możesz handlować z rozmaitymi osobami. Przyjmują oni towary w zależności od profesji: kowal odkupi przedmioty i części metalowe, ogrodnik – surowe owoce i warzywa. Dania możesz sprzedać w gospodzie, zaś przedmioty sakralne u biskupa. Warto tworzyć zaawansowane przedmioty, aby zarabiać znacznie więcej niż za materiały i surowe jedzenie.

Problemem jest fakt, że każdy z kupców posiada ograniczoną ilość pieniędzy. Ponadto – im więcej przedmiotów na raz sprzedajesz, tym mniej złota otrzymujesz za każdy kolejny przedmiot. Rozwiązaniem obu problemów jest współpraca z Kupcem. Podstawowym dochodem początkowym jest sprzedaż Świadectw pochówku w gospodzie u Horadryka.


Współpraca z kupcem

Kupiec pojawia się przy budynku na południe od gospody, w drugim dniu tygodnia oznaczonym pomarańczową ikoną. By rozpocząć stałą współpracę wykonaj dwa zadania poboczne: wyhoduj 12 sztuk kapusty, buraków i marchwi, a następnie zakup licencję handlową korzystając ze skrzynki pocztowej przy kościele, za 50 sztuk srebra. Kupiec umożliwia hurtową sprzedaż wyznaczonych przedmiotów w formie skrzyń. W ten sposób wiele prostych elementów, jak gwoździe czy warzywa, może zostać sprzedanych za sporą ilość złota, bez ograniczeń narzucanych przed handlarzy.

Początkowo możesz sprzedawać jedynie 1 skrzynię tygodniowo. By zwiększyć ten limit produkuj ulotki na stole pisarskim pod kościołem – 10 sztuk zapewni 1 punkt sławy, pozwalający na zbudowanie dodatkowej palety. Kolejna paleta to możliwość sprzedaży dodatkowej skrzyni na tydzień. Oczywiście towar możesz produkować wcześniej w większych ilościach, niekoniecznie sprzedając wszystko na raz.

Aby wytwarzać skrzynie, zbuduj na podwórzu Fabrykę skrzynek. Produkty zostaną przeniesione do piwnicy, skąd możesz je przepchnąć skrótem do magazynu w wiosce i ułożyć na paletach. Raz w tygodniu Kupiec odbierze skrzynie i przekaże później pieniądze do szkatułki w tym magazynie.

Wykonanie tych czynności powinno przełożyć się na pewny i stały przypływ pieniędzy dla twojej postaci.

Następnie: Graveyard Keeper - ćma i inne owady: jak zdobyć i do czego użyć

Spis treści: Graveyard Keeper - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Graveyard Keeper - alchemia: eliksiry, mikstury

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Graveyard Keeper

Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.

Komentarze