Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Graveyard Keeper - zombie: jak tworzyć pomocników

Stwórz nieumarłych pomocników pracujących za ciebie.

Zombie to darmowa siła robocza, która pozwoli ci zautomatyzować pozyskiwanie surowców i przetwarzanie ich w Graveyard Keeper. W dalszej części poradnika przeczytasz, jak tworzyć i ulepszać zombie oraz zlecać im zadania.


Na tej stronie:


Zombie - jak odblokować

Aby odblokować możliwość tworzenia nieumarłych pracowników, udaj się do piwnicy pod domem, odblokuj przejście do sąsiedniego korytarza i porozmawiaj ze Żmijem. Najpierw przekonaj go do współpracy (5x Wiara), następnie porozmawiaj z Astrologiem przy Latarni Morskiej (przynieś mu 1 Czaszkę), a uzyskasz klucz. Zbadaj klucz i schemat od Żmija na stole badawczym, a uzyskasz dostęp do nowej komnaty. By do niej wejść, porozmawiaj ze Żmijem w trzeci dzień tygodnia oznaczony zieloną ikoną.

Po rozmowie z Gunterem otrzymasz schemat na zombie. Ponadto, pierwszy zombie jest darmowy – odnajdziesz go pośród gruzów, po odblokowaniu drogi na północ od kościoła.

Aby stworzyć zombie, najpierw odblokuj technologię – Druga szansa w zakładce Anatomia i alchemia. Zbuduj Stół do wskrzeszania w kostnicy. Teraz potrzebujesz ciała dobrej jakości, 10 sztuk Wiary oraz Sok z zombie - miksturę tą wytworzysz na stole alchemicznym wykorzystując Proszek zdrowia (najprościej zmiel Odpady rolne) oraz Krew. Po rozmowie z Gunterem otrzymujesz 3 eliksiry na start. Ciało do ożywienia musi być całkowicie świeże.


Zlecanie zadań pracownikom

Pracownicy nie męczą się i pracują, jak długo dostępne są materiały. Zbieracze będą pozyskiwać przedmioty, o ile mają miejsce, by je zmagazynować. Mogą oni pozyskiwać drewno, rudę metalu, marmur lub kamień. Zastąpią Cię również przy ogrodnictwie, wytwarzaniu wina i eliksirów. Zombie nie mogą jednak korzystać z blatu w kuchni ani pisać kazań.

Aby zlecić zadania zbieractwa, umieść zombie przy kopalni lub przy wielkim drzewie na północ od kościoła – musisz najpierw odblokować technologię i wybudować stanowisko pracy w miejscach oznaczonych tabliczkami. Schematy stanowisk pracy otrzymasz po odkopaniu pierwszego niewolnika na północ od kościoła.

Zbieracze nie będą zajmować się transportem dóbr. Musisz odblokować badanie Logistyka, wybudować posterunek dla nieumarłego i umieścić go w środku. Każdy przedmiot, który pojawi się w składzie, zostanie przez niego przeniesiony na podwórze.

Wskazówka: zlecając nieumarłemu pracę w kopalni rudy, wybuduj również skrzynię, w której umieszczane będą inne znalezione przedmioty: węgiel czy kamienie szlachetne.

By zombie pracował przy dowolnym stole warsztatowym, wybierz przedmioty, jakie chcesz stworzyć i ich ilość, następnie postaw nieumarłego na stanowisku. Będzie on pracował tak długo, jak posiada materiały bądź nie skończy powierzonych prac.


Jak zwiększyć skuteczność pracowników?

Aby zombie pracowali wydajniej, musisz wykorzystać zwłoki wysokiej jakości. Potrzebujesz do tego balsamów (odblokuj je w drzewku technologicznym – Anatomia i alchemia). Twoim celem jest uzyskanie jak największej ilości czaszek (tak białych, jak i czerwonych).

Wyższa jakość zwłok przełoży się na większą wydajność pracownika – maksymalna wydajność wynosi 65% przy 26 czaszkach. By pozyskać więcej czaszek bez balsamów, usuwaj z ciała czaszkę, mózg, serce i jelita.

Następnie: Graveyard Keeper - alchemia: eliksiry, mikstury

Spis treści: Graveyard Keeper - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Graveyard Keeper - Wiara: skąd wziąć, jak odblokować nowe Kazania

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Graveyard Keeper

Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.

Komentarze