Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gracze Battlefield 2042 wlatują do budynków przez ściany

Ktoś zapomniał o kolizjach.
  • Gracze narzekają na problemy z kolizjami obiektów w Battlefield 2042
  • Mowa głównie o mapie Hourglass
  • Piloci helikopterów chowają się tutaj w wieżowcach

Battlefield 2042 ma obecnie sporo problemów, do których doliczyć można teraz pustynną mapę Hourglass, pełną drapaczy chmur. Kłopot polega na tym, że niektóre ze ścian wieżowców nie posiadają kolizji.

Jak pokazuje poniższy materiał wideo od użytkownika serwisu Reddit, możliwe jest więc dostanie się do „wnętrza” budynku, korzystając z helikoptera. Co zabawne, klip ujawnia, że na podobny pomysł wpadł wcześniej inny uczestnik meczu, co zakończyło się szybkim zgonem.

Mamy oczywiście do czynienia z błędem i brakiem wykrywania kolizji ścian, więc wnętrze wieżowca jest puste.

Zobacz: Battlefield 2042 - Poradnik, Solucja

Z mapą Hourglass związany jest jeszcze jeden problem, tym razem zauważony przez pilotów myśliwców. Okazuje się bowiem, że uderzenie w jeden z drapaczy chmur nie kończy rozgrywki, lecz pilotowany samolot po prostu odbija się od powierzchni, bez większych uszkodzeń.

To także dość mało realistyczna sytuacja i pozostaje mieć nadzieję, że deweloperzy z EA DICE przeprowadzą dokładny przegląd mapy - wzorowanej na mieście Doha w Katarze - by wyeliminować błędy.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze