Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Goblins vs Gnomes pierwszym dodatkiem do gry karcianej Hearthstone

Premiera w grudniu. 120 nowych kart.

Blizzard ogłosił, że już w przyszłym miesiącu opublikuje pierwszy dodatek do gry karcianej Hearthstone: Heroes of Warcraft - Goblins vs Gnomes (w Polsce pod tytułem Gobliny vs Gnomy).

Wybuchowa owca prawdę ci powie

Jak sugeruje sam tytuł, tematyką rozszerzenia będzie konflikt dwóch „małych” ras ze świata Warcraft. Jason Chayes - dyrektor produkcji - ujawnił, że twórcy dodadzą ponad 120 nowych kart, w tym tak egzotyczne wynalazki, jak Niestabilny portal, Obłąkany bombiarz, Mechano Wzmacniano czy Wkurzotron. Przykładowe „kartoniki” znaleźć można na oficjalnej stronie.

Dodatek wprowadza również tryb obserwatora, umożliwiający podglądanie meczów znajomych, oraz nowy typ stronnika: Mechy. „Te arcyciekawe ustrojstwa mają za zadanie - podobnie jak Alarmobot i Golem zbożowy - wprowadzić do waszych karcianych pojedynków emocje napędzane parą i magią!” - czytamy w opisie. Pojawią się zarówno Mechy neutralne, jak i przeznaczone dla konkretnych klas postaci.

Karty wchodzące w skład dodatku będzie można zakupić w formie pakietów w wewnętrznym sklepie gry, za złoto bądź prawdziwe pieniądze (cena pakietów GvG będzie taka sama jak pakietów eksperckich). Podobnie jak w przypadku Klątwy Naxxramas, nowe karty zostaną udostępnione dla wszystkich graczy na Arenie natychmiast po premierze.

Potwierdzono także, że produkcja zadebiutuje w grudniu na tabletach napędzanych systemem Android.

Zwiastun z angielskimi głosami

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze