Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ghost of Tsushima zmierza na PC? Z okładki gry zniknął napis "Tylko na PlayStation"

Zmiana wywołała falę spekulacji.

Zaktualizowana okładka Ghost of Tsushima wywołała falę spekulacji, jakoby produkcja miała trafić na PC.

Grafika z nowym pudełkiem wyświetla się na kartach katalogowych tytułu w Amazonie i oficjalnym sklepie internetowym Sony. Uwagę zwraca usunięcie napisu „Only on PlayStation” („Tylko na PlayStation”).

Wcześniej podobną adnotację usunięto z okładek Horizon Zero Dawn i Days Gone, które później trafiły na PC. W związku z tym zaczęto podejrzewać, że Ghost of Tsushima również pojawi się na komputerach osobistych.

Stara i nowa okładka Ghost of Tsushima (źródło: VGC)

Trzeba jednak zaznaczyć, że w nowych grach Sony zrezygnowało z dopisku „Only on PlayStation”. Informacji nie umieszczono na pudełkach Spider-Man: Miles Morales, Sackboy: Wielka Przygoda, Demon's Souls i Ratchet & Clank: Rift Apart.

Ponadto wspomnianej adnotacji dotychczas nie usunięto z okładki Uncharted 4: Kres złodzieja, choć przedstawiciele japońskiej korporacji już jakiś czas temu potwierdzili - w raporcie dla inwestorów - że produkcja zmierza na PC.

Przypomnijmy, że Sony regularnie przekonuje, że zamierza wydać na komputerach osobistych więcej gier. Firma podkreśla jednak, że nie chce, by tytuły zawitały na platformę kosztem konsol PlayStation.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze