Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gears 5 - wall bouncing, zaawansowane poruszanie

Jak szybko i sprawnie się przemieszczać.

Wall bouncing to wyrażenie, które słyszał każdy, kto rozmawiał kiedykolwiek z fanem multiplayera w Gears of War. Mniej doświadczeni mogą jednak nie zdawać sobie sprawy, o co tak naprawdę chodzi.

Nazwa sugeruje, że ten styl poruszania się to odbijanie się od ścian - ale to nie do końca prawda. Chodzi natomiast o takie korzystanie z systemu osłon, by błyskawicznie przemieszczać się między osłonami, ale nie chować się za nimi.


Jak robić wall bounce

Zapewne zauważyliście już, że odległość z jakiej można przejść do osłony za pomocą Spacji / A jest duża. Postać nie musi stać przy samym murku - gdy stoi nieco dalej, a wciśniemy przycisk osłony, to nasz bohater w nietypowy sposób „wśliźnie się” do osłony.

Sztuką jest anulowanie schowania się za osłoną na moment przed przyklejeniem się do niej. Musimy w tym celu wcisnąć S (do tyłu) lub odchylić do tyłu lewy analog. Wtedy przerwiemy animację ślizgu za osłonę.

Następnie należy spojrzeć błyskawicznie w kierunku innej znajdującej się blisko osłony (murku, ściany) i znów wcisnąć szybko przycisk osłony. Postać zacznie wtedy wślizgiwać się za nią.

Zaczynamy ślizg za osłonę (1), przerywamy go i natychmiast zaczynamy ślizg za drugą osłonę (2)

Łączenie takich anulowanych wślizgów to wall bouncing. Nie chodzi tylko o to, że poruszamy się dzięki temu szybko - główna zaleta to nienaturalne i dosyć mylące ruchy naszej postaci, co przeszkadza wrogom w odpowiednim przewidywaniu naszych akcji.

Instrukcja powinna wydawać się prosta, ale wykonanie wymaga już ćwiczeń. Polecamy trenować wall bouncing w Grze niestandardowej, czyli po prostu stworzonym własnoręcznie meczu z botami.

Następnie: Gears 5 - Miażdżyciel: jak skutecznie korzystać ze strzelby

Spis treści: Gears 5 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Gears 5 - łódź, jak używać, czy można ulepszać?

O autorze
Komentarze