Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gameplay z CoD Modern Warfare 2 zaniepokoił graczy

Kontrowersyjne decyzje Infinity Ward?

Infinity Ward podzieliło się z fanami nowym materiałem o Call of Duty Modern Warfare 2. Choć wideo skupia się na lokacji Farm 18 i filozofii tworzenia lokacji, gracze zwracają uwagę przede wszystkim na gameplay.

Wątpliwości niektórych graczy budzi wyraźnie większy odrzut broni. Wydaje się, że karabin M4A1 jest znacznie trudniejszy do opanowania niż jego odpowiednik z Modern Warfare z 2019 roku. Na problem zwrócił uwagę Jack Frags, jeden z najpopularniejszych youtuberów zajmujących się strzelankami. Spekuluje on jednak, że być może mamy do czynienia tylko ze zwiększeniem „wizualnego odrzutu”, który miałby tylko sprawiać wrażenie trudniejszego do kontroli.

Inni zwracają uwagę na alarmującą liczbę drzwi na mapie. Dlaczego miałby to być problem? Bo wąskie przejścia sprzyjają campieniu, kiedy gracz jest w stanie schować się w bezpiecznym miejscu z celownikiem umiejscowionym na drzwiach - czekając na „gości” w budynku. Sprawę pogarsza fakt, że drzwi w Modern Warfare mogą być swobodnie zamykane i otwierane, ograniczając pole widzenia „ofiary” campera.

Pojawia się też krytyka wymierzona w grafikę i animacje. Niektórzy twierdzą, że gra wygląda „identycznie jak Modern Warfare z 2019 roku”. Wydaje się jednak, że oświetlenie stoi na wyraźnie lepszym poziomie.

Modern Warfare 2 zadebiutuje 28 października. W połowie września wystartują testy beta, ale konkrety i daty różnią się nieco w zależności od platformy.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze