Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Franck Ribéry zaskoczony swoją twarzą w FIFA 20 - "Kim jest ten gość?"

Coś nie wyszło.

Electronic Arts nie odwzorowało w FIFA 20 twarzy Francka Ribéry'ego, byłego zawodnika Bayernu Monachium, aktualnie grającego we włoskim klubie Fiorentina. Na Twitterze piłkarz zwrócił uwagę twórcom gry.

„Niedawno grałem w Fifę 20 z dziećmi. Hej, EA Sports, kim jest ten gość?” - zapytał Ribéry, dołączając do wpisu zdjęcie swojej postaci z gry.

Nietrudno zauważyć, że wirtualna twarz zawodnika nie przedstawia niemal żadnych cech pierwowzoru. Zazwyczaj piłkarze takiego formatu są odwzorowani w sportowej serii bardzo szczegółowo.

Włączyliśmy grę, aby sprawdzić, czy Ribéry nie doświadczył błędu lub nie ustawił kamery pod niefortunnym kątem, ale twarz francuskiego piłkarza rzeczywiście wygląda tak, jak w tweecie.

Sytuacja jest o tyle nietypowa, że napastnik Fiorentiny ma charakterystyczną twarz, po części ze względu na pokaźną bliznę - efekt poważnej rany głowy po wypadku samochodowym, którego Ribéry doświadczył w wieku zaledwie dwóch lat.

Ponadto, zawodnik wyglądał doskonale w FIFA 19. Cyfrowy model nie pozostawiał wątpliwości, kogo przedstawia:

Co ciekawe, na publikację piłkarza odpowiedziało Konami, które wykorzystało okazję do zaprezentowania szczegółowego modelu Ribéry'ego z PES 2020.

Zobacz: FIFA 20 - poradnik i najlepsze porady

Być może powodem błędu twórców FIFA 20 jest fakt niedawnej zmiany klubu przez zawodnika i wykluczenia go z trybu FIFA Ultimate Team. Ze względu na rozgłos całej sytuacji, twarz Ribéry'ego zostanie najprawdopodobniej wkrótce naprawiona.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze