Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

FIFA 20 - kariera menadżera: kupowanie zawodników, transfery, negocjacje

Jak pozyskiwać piłkarzy.

W trybie kariery menadżera najważniejsze jest dbanie o posiadanie optymalnego składu. Jednym z najważniejszych czynników w tym względzie jest pozyskiwanie piłkarzy, którzy pasują do naszej wizji. Na tej stronie dowiesz się, jak odnaleźć i kupić danego zawodnika do twojego klubu.

Pierwszym krokiem jest przejście do trzeciej zakładki w trybie kariery menadżera, czyli Transfery (1). Znajduje się tam wiele opcji, które służą do bezpośredniego wyszukania zawodnika czy działania skautów.

Teraz chcemy jednak skupić się na konkretach i pozyskać wybranego gracza. W tym celu skorzystaj z opcji Szukaj zawodników (2). Po jej wybraniu, powinieneś zostać przeniesiony do okna wyszukiwarki piłkarzy.

Na poniższym obrazku możesz zauważyć, że istnieje wiele opcji, aby wyszukać konkretnego gracza. Jeśli mamy kogoś upatrzonego z góry, będzie bardzo łatwo, bo po prostu wpiszemy jego nazwisko do pierwszego okna. Jeśli jednak nie jesteśmy pewni, możemy zastosować filtrowanie z podziałem na:

  • pozycję i rolę
  • narodowość
  • status transferowy
  • wiek
  • kraj
  • ligę
  • zespół, w którym aktualnie zawodnik gra.

Kolejnym oknem będą wyniki wyszukiwania. Z lewej strony zobaczymy listę piłkarzy (3) zgodnie z wybranym filtrowaniem, natomiast po prawej poznasz szczegóły o zawodniku (4).

To bardzo ważne dane - dzięki temu dowiesz się, jaka jest aktualna wartość piłkarza, jaką ma pensję, a także odkryjesz niektóre z jego statystyk. Dowiesz się także o jego wieku, dokładnej pozycji czy lepszej nodze. Gdy jesteś już zdecydowany na piłkarza, kliknij go z lewej strony okna i wybierz opcję Dodaj do listy życzeń.

Listę życzeń odnajdziesz w menu Transferów. Gdy jesteś zdecydowany na negocjację, kliknij piłkarza i wybierz Zaproponuj kupno (5). Wówczas przeniesiesz się do wirtualnego biura, gdzie razem z właścicielem klubu, do którego należy piłkarz, rozpoczniesz negocjacje transferowe w FIFA 20.

Wcześniej warto zwrócić uwagę na kartę piłkarza - w opisie gra zasugeruje ci, jaką kwotę powinieneś zaproponować, aby mieć szansę na pozyskanie zawodnika. W przypadku Marco Reusa z Borussi Dortmund jego wartość opiewa na 56 miliony euro, a sugerowana cena to przedział między 66 a 97 milionami.

Proponujemy więc minimalną kwotę (6), wybieramy opcję Złóż ofertę i obserwujemy reakcję naszego partnera w rozmowach.

W tym przypadku właściciel Borussi okazuje się twardym negocjatorem i przekazuje, że to za mała kwota. Możemy próbować jeszcze ją nieco zwiększyć, decydując się tym razem na okolice 80 milionów. Niestety okazuje się, że klub żąda maksymalnej kwoty (7). W tym momencie lepiej już nie negocjować, gdyż rozmowy mogą zostać zerwane i nie będzie do nich łatwo wrócić.

Oczywiście możesz też zaakceptować warunki, o ile twój budżet na to pozwoli. W tym celu możesz spojrzeć na górną część okna z powyższego obrazka, gdzie znajduje się stosowna informacja.

Zamiast przeprowadzać rozmowy bezpośrednio, możesz także je zlecić, korzystając z funkcji Zleć negocjacje. Wówczas określasz podstawowe warunki i ramy finansowe, poza które nie chcesz wyjść. Pamiętaj również, że nie możesz pozyskać żadnego piłkarza, który niedawno zmienił już klub.

Spis treści: FIFA 20 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: FIFA 20 - kariera zawodnika: tworzenie piłkarza

O autorze
Komentarze