Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

FIFA 16 - Ultimate Team: Wszystko o FUT Draft

Jak grać najlepszymi zawodnikami w FUT, aby wygrywać.

FUT Draft to nowy tryb Ultimate Team, w którym od samego początku będziesz mógł rozgrywać mecze najlepszymi piłkarzami ze wszystkich lig. Draft kusi wielkimi nagrodami w postaci monet, a do rozpoczęcia pierwszego turnieju otrzymasz żeton, który stanowi równowartość wpisowego.

Tutaj zaczynają się schody. Jeżeli zaprzepaścisz swoją pierwszą szansę, kolejne wejścia do Draftu będą kosztować cię 15 tys. monet lub 300 punktów FIFA. Dobrze jest więc odpowiednio dobierać poziom trudności turnieju i mierzyć siły na zamiary. Znacznie lepiej jest mieć większe szanse, ale wygrać mniej. Każdy turniej Draft składa się z czterech meczy. Pierwsza porażka kończy aktualnie trwający turniej, a największą nagrodę otrzymujesz po wygraniu czterech meczy.

Na stronie internetowej gry FIFA możemy przeczytać, że w przypadku porażki otrzymasz swoje wpisowe z powrotem. Nie jest to do końca prawdą, gdyż nie otrzymasz bezpośrednio 15 tys. monet, ale ich równowartość w postaci - na przykład - kart z piłkarzami. Jest to swego rodzaju zabezpieczenie przed wprowadzaniem na rynek nielegalnych monet, którymi nie można handlować.

Dobieranie zawodników

Zanim jednak wybiegniesz na boisko, należy wybrać formację i zebrać drużynę. Jeżeli nie masz formacji, w której czujesz się dobrze, najlepiej jest wybrać coś klasycznego, pozwalającego na uzyskanie łatwego i możliwie największego zgrania pomiędzy piłkarzami. Dla niepewnych polecamy zatem ustawienie 4-4-2 lub 4-3-3, które są optymalne do rozgrywania meczów z gwiazdami w drużynie.

W kolejnym oknie ukażą się karty pięciu piłkarzy, identyczne jak w przypadku normalnego trybu Fifa Ultimate Team. Spośród nich będziesz musiał wybrać kapitana zespołu. Jest to bardzo ważny moment, gdyż zapoczątkowuje budowanie drużyny. To właśnie wokół kapitana powinieneś zadbać o najlepsze zgranie pomiędzy zawodnikami, czego gwarancją jest ta sama narodowość, granie w tej samej drużynie lub lidze.

Ustalając skład pamiętaj, że czasami lepiej jest wybrać zawodnika o mniejszych umiejętnościach, ale gwarantującego dobre połączenie z innymi. Zgranie bowiem przekłada się bezpośrednio na komunikację pomiędzy piłkarzami. Wysoki współczynnik gwarantuje dokładniejsze podania i przyjęcia oraz lepsze ustawianie się na pozycji, wybieganie do piłki i wiele, wiele innych.

Teraz musisz wybrać pozostałą część podstawowej jedenastki oraz zmienników. Przy każdym wybieranym piłkarzu dobrze przemyśl czy skoncentrujesz się na jego sumarycznych umiejętnościach, czy też może na zgraniu. Możesz sprawdzić połączenia pomiędzy zawodnikami przed ostatecznym wyborem, wystarczy nacisnąć przycisk wyświetlony na ekranie.

Po wyborze podstawowej jedenastki wyselekcjonuj rezerwowych lub pozwól, aby gra dobrała ich automatycznie. Gdy już będziesz miał wszystkie karty, możesz popracować poprzez rotację piłkarzy nad zgraniem. Pamiętaj, że nie możesz zmienić wybranej formacji i kapitana!

Zapoznaj się także jak najlepiej z posiadanymi piłkarzami. Jeżeli nie znasz dokładnie ich umiejętności i zalet, możesz niepoprawnie ustawiać takich graczy w składzie. Wrzucenie na lewą stronę boiska piłkarza prawonożnego w niektórych sytuacjach może pomóc, ale zdecydowanie lepiej jest zostawić go na wyuczonej pozycji po prawej stronie. Możesz eksperymentować ze składem na różne sposoby, ale są większe szanse, że coś zepsujesz.

Następnie: FIFA 16 - Ultimate Team: Jak używać jednorazowych kart

Powrót do spisu treści: FIFA 16 - Poradnik, FUT, Kariera, Triki

O autorze
Komentarze