Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fez 2 anulowany

Phil Fish przerwał prace nad kontynuacją niezależnej platformówki.

Projekt Fez 2 został anulowany przez studio Polytron - wynika z wpisu na oficjalnym koncie w serwisie Twitter.

„Z ciężkim sercem musimy ogłosić, że Fez 2 został anulowany, a prace przerwano. Przepraszamy za rozczarowanie” - czytamy we wiadomości.

Twórca pierwszej części platformówki i kluczowa postać Polytron, Phil Fish potwierdził informację. „To prawda” - przyznał w mailu do serwisu Joystiq.

„Więcej nie wytrzymam. To nie jest wynik jednej sprawy, ale zakończenie długiej, krwawej kampanii. Wygraliście” - napisano na oficjalnej stronie studia.

I choć nie podano oficjalnego powodu rezygnacji z prac, twórca słynie z kontrowersyjnej postawy. Dzisiaj wdał się na Twitterze w dyskusję z innymi użytkownikami, przyznał, że „nienawidzi branży gier” z powodu ciągłych ataków na jego osobę, po czym ogłosił rezygnację z Fez 2.

Drugą część serii zapowiedziano na konferencji Horizon, odbywającej się w ramach targów E3. Poza samym istnieniem projektu i krótkim teaserem nie wiadomo nic na temat nowej gry.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze