Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fez - 26 marca premiera na platformach Sony

W systemie cross-buy.

Fez - popularna platformówka od studia Polytron zadebiutuje na platformach Sony. Już 26 marca gra trafi na PlayStation 3, PS4 i przenośne PS Vita.

Tytuł oferowany będzie w systemie cross-buy, gdzie zakup jednej wersji sprzętowej oznacza automatyczny dostęp do produkcji na pozostałych systemach.

W przypadku konsoli PlayStation 4 możemy liczyć na „najlepiej wyglądające i najbardziej płynne doświadczenie”, przynajmniej jeśli chodzi o zabawę na telewizorach - czytamy na oficjalnym blogu PlayStation.

Na najnowszej konsoli Sony obraz wyświetli się w 60 klatkach na sekundę, w natywnym 1080p. Dla PS3 wartości te wynoszą 60 FPS i 720p. Za konwersję odpowiada studio Blit Software.

Przygotowano także wsparcie dla belki świetlnej nowego pada PS4 oraz dla telewizorów 3DTV. Opcja cross-play zapewni, że zapisane stany gry przeniesiemy pomiędzy wszystkimi platformami.

Gra debiutowała 13 kwietnia 2012 r. na Xboksie 360, a w ubiegłym roku doczekała się konwersji na PC. Cechą charakterystyczną Fez jest możliwość obracania światem gry, by rozwiązywać zagadki i pokonywać przeszkody. Phil Fish - współtwórca gry - pracował nad sequelem, ale przerwał prace.

Zobacz na YouTube

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Fez

iOS, PS4, PS3, Xbox 360, PlayStation Vita, PC, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze