Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Farming Simulator 22 - słoma, siano: balowanie, kiszonka

Zbieranie słomy i siana, przerabianie ich na kiszonkę.

Bale słomy i siana, a także kiszonka, to produkty w Farming Simulator 22, które idą ze sobą w parze. Wytwarzane są w podobny sposób i wykorzystywane do niemalże tych samych celów. Z tej strony dowiesz się jak je tworzyć i które są bardziej opłacalne.


Na tej stronie:


Słoma i siano - jak powstają

Słoma i siano to dwa surowce, które możesz balować - a potem przerobić na kiszonkę (o czym za moment). Powstają one z dwóch różnych typów upraw:

  • Siano - wpierw musisz wysiać trawę, skosić ją za pomocą dowolnej kosiarki, a następnie wykorzystać przetrząsacz (dostępny w sklepie), by stworzyć siano;
  • Słoma - słoma powstaje podczas żniw pszenicy i jęczmienia. W tym celu musisz włączyć tworzenie pokłosia słomy w trakcie jazdy kombajnem. Pamiętaj, że domyślnie (bez wykorzystania modów) rzepak nie nadaje się do tworzenia słomy!

Balowanie słomy i siana, tworzenie kiszonki

Gdy już zbierzesz plony opisane wyżej, trzeba będzie stworzyć bale słomy lub siana. W tym celu potrzebujesz kupić odpowiedni sprzęt. Otwórz ekran sklepu, wejdź w zakładkę Narzędzia (1), a następnie Prasy (2).

Sprawdzi się tutaj dowolne z tych narzędzi, ale najlepiej zainwestować przynajmniej 78,500 euro w Rollant 455 RC UNIWRAP (3). Sprzęt ten nie tylko pozwoli ci balować słomę, ale także jednocześnie owijać ją folią, w celu stworzenia kiszonki.

Teraz podepnij po prostu narzędzie do odpowiedniego ciągnika i przejedź przez pole, na którym skoszona została trawa (i przetrząśnięta) lub zebrane odpowiednie zboże. Sprzęt będzie tworzył bale (lub zawijał je od razu folią). Potem możesz je składować w jednym z magazynów, które wzniesiesz w trybie budowania.

Kiszonka potrzebuje jeszcze dodatkowego dnia (miesiąca), na to, by „dojrzeć”. Bale te rozróżnisz między innymi po kolorze - słoma (4) jest żółta, siano (5) zielone, a kiszonka (6) biała. W tej kolejności też kształtują się ich ceny - słoma jest najtańsza, siano trochę droższe, a kiszonka mniej więcej dwukrotnie bardziej wartościowa.

Produkty te wykorzystasz do karmienia zwierząt, a także jako wyściółka do ich zagród. Jeśli nie planujesz hodowli, jest to także świetny sposób na zarobek - szczególnie w przypadku kiszonki.

Spis treści: Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Farming Simulator 22 - szklarnie: budowa, uprawa warzyw

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Farming Simulator 22

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC, Mac

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze